Nové kiteboardy Flysurfer Trip2 a Stage
Flysufer právě odhalil nové modely kiteboardů Trip a Stage. Trip je splitový speciál pro cestovatele kdežto Stage, vrátka do slabého větru.
Flysurfer u nových modelů často přichází s technickými inovacemi, ale tentokrát překvapil spíš jejich absencí. U nových modelů prken neprezentují žádnou novou vychytávku zato se ale vyřádili na designech. Jdeme se na prkna mrknout z blízka.
Flysurfer Stage
Je nástupcem velmi úspěšné série Flydoor a přebírá jejich DNA. Jde o rychlá tuhá vrata, která svému majiteli maximalizují čas strávený na vodě a zachrání light wind dny.
Díky mírnému prohnutí a dvojité konkávě nastupuje prkno do skluzu velmi snadno a už v malé rychlosti. Díky tomu stačí pro jízdu i malý výkon ve slabém větru a můžeš jezdit.
Když přifoukne, není nic ztraceno, tenká hrana v kombinaci s asymetrickými 55mm finkami a vázáním posunutým k zadní hraně perfektně drží ve vodě a výkon převede do rychlé jízdy. Tvarování zadní hrany pak minimalizuje cákání vody do očí, dělá prkno hravějším a pocitově menším.
Jízdu upwind dává Flysurfer STAGE vyloženě "zadarmo" Možnost pomalé jízdy dobré držení hrany při stoupačce hrají kiterovi do karet.
Prkno je opatřeno odolným povrchem, který se jen tak nepoškrábe a když už, tak škrábance nejsou příliš zřetelné.
V kompletu s osvědčeným vázáním Flysurfer SQUAD a uhlíkem vyztuženými finkami je tenhle kiteboard dokonalou zbraní proti slabému větru nejen pro těžké kitery.
Flysurfer Trip2
Nový model splitového prkna taktéž dostal nový kabát. Podobně jako Radial7 má i nový Trip grafiku poskládanou ze skutečných fotek, o které se u velikosti 137cm postarala Ellie Dimitrova a u velikosti 142cm Catharina Edin. Prkna jsou takové fotoalbum z kite tripů. I grafika tak vystihuje heslo tohoto prkna: Sbírej vzpomínky!
Deska je tvořena středovým dílem do kterého zapadnou obě půlky prkna a zajistí "jehlou". Spoj je jednoduchý, pevný, spolehlivý a spojení desky bez použití nářadí zabere půl minuty. Finky se jen nacvakávají na přišroubovanou základnu, která se díky malým rozměrům při přepravě z prkna ani nemusí sundávat.
Trochu škoda je, že pro přidělání vázání a ručky, už je potřeba vzít do ruky klasický křížový šroubovák. Tohle by ve Flysurferu ještě mohli doladit.
Lehké dřevěné jádro se stará o základ pro výborné jízdní vlastnosti a současně nízkou hmotnost. V tomto ohledu patří Trip k těm nejlehčím splitům.
Eliptická konkáva, střední tuhost i prohnutí prkna společně s koncovými kanálky vytváří perfektní mix jízdních vlastností. Snadná ovladatelnost a jízda proti větru s dobrým držením hrany a potenciálem i pro agresivnější jezdce do vysokých skoků. Flysurfer Trip je zábavný allround, který hravě zvládne všechny podmínky, do kterých se na cestách dostaneš, a nenechá tě na holičkách.
Flysurfer Trip je vyváženým prknem na cesty, které rozhodně nikoho neurazí. Díky své všestrannosti se tripech vždy budeš mít v čem zdokonalovat a posouvat své hranice dál, ať už ti příroda nachystá jakékoliv podmínky.
Které z nových prken se ti líbí víc? U mě vede Trip díky své univerzálnosti a jistě taky mé muší váze. S vratama bych asi uletěl :-D
Čau z Egypta, Leguán
Diskuse