Začátky s wingem na sněhu
O čem jsou začátky na sněhu s wingem a je těžké se to naučit?
Jsou začátky náročné?
Mrkneme se na video, kde uvidíme, že už při první session se dá hezky projet. To můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti, kdy jsem se s wingem na sněhu ve velmi slabém větru svezl už po pár minutách s wingem v rukách. Jak na videu, tak i v mém případě určitě hrají roli předchozí zkušenosti s kitem a trochu i windsurfem, kterému je wing opravdu hodně příbuzný. Pokud se umíš rozjet s windsurfem, s wingem to bude hračka a můžeš jít rovnou na věc. Pro toho, kdo nic podobného předtím nedělal, bych jistě doporučil potrénovat napřed manipulaci s wingem jen tak bez podvozku a ideálně na kurzu pod dohledem instruktora. Velmi rychle se tak dostaneš přes základní chyby, které by jinak výrazně brzdily tvůj progress.
Kite nebo wing?
Asi všichni, kdo to už někdy zkoušel, potvrdí, že začátky s wingem jsou výrazně jednodušší a také bezpečnější než s kitem. Wing je tak ideální alternativou pro děti nebo toho, kdo se kitu bojí.
Výhodou wingu je i jednoduchost přípravy vybavení. Stačí nafouknout, chytit a jet, na rozdíl od kitu, kde se ještě musí chystat a navazovat šňůry, které se dají docela snadno zamotat zejména u komorových draků.
Ve srovnání s kitem je příznivá i cena wingu, která je výrazně nižší. Na vodě se tento rozdíl pak srovnává, kvůli dražšímu prknu s hydofoilem oproti klasickému prknu na kite.
Lyže nebo snowboard?
Tady to bude spíše o preferencích jezdce, na čem umí lépe jezdit a učení je jednodušší na lyžích díky lepší rovnováze. S wingem se pak dá jezdit na všem možném, jako jsou brusle (lední i inline), longboard a na kvalitním povrchu i mountainboard.
Umíš už na wingu? Napiš do komentů, jaké byly tvoje začátky :-)
Čau, Leguán