Posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč
a
dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

Snowkiting - co budu potřebovat?

541
 

Snowkite sezóna se pomalu blíží a proto je nejvyšší čas se řádně vybavit. Pokud již máš své letní kiteboarding vybavení, stačí se jen trochu dovybavit a můžeš vyrazit na zasněžené pláně, kterých je v Čechách spousta. Pokud s kitingem začínáš a hledáš odpovědi na základní otázky ohledně vybavení, zde je pár rad, jaké vybavení budeš pro snowkiting potřebovat.

Nejdůležitější, co budeš potřebovat, je tažný drak neboli kite. Pro snowkiting lze použít jak nafukovací kite (ten se nejvíce používá na vodu pro kitesurfing - např. Naish Pivot), tak i komorový nebo single skin kite (dostupná varianta pro snowkitera začátečníka je třeba Flysurfer Peak) nebo tzv. komoráč s uzavřenou náběžkou (uzpůsobeno i pro snadné a pohodové použití i na vodě, jako je Flysurfer Soul). Každý z nich má své plusy i své záporné stránky a záleží na každém, co pro něj bude zajímavější. Zda se bude chtít věnovat jen snowkitingu nebo i kiteboardingu na vodě (více o jednotlivých typech kitů se dočteš v článku Jaký si vybrat kite?).
 

snowkiting-co-budete-potrebovat.jpg


Další nezbytnou součástí snowkiting vybavení jsou snowboard nebo lyže. Stejně jako při jízdě na sjezdovce je volba otázkou osobního založení a preferencí. Pro snowkiting můžeš použít klasické sjezdové lyže, carvingy, skialpy i big footy, ale nejlepší volbou jsou freestyle lyže. Ze snowboardů doporučuji speciální snowkiting board, který má oproti klasickému snowboardu při kitingu mnoho výhod (větší rádius, hrany apod. např. Nobile NHP snowkiteboard) Víc o výhodách snowkiteboardu můžeš najít třeba tady v článku. Pokud se již rozhodneš pro klasický snowboard, doporučuji feestylové twintip prkno, popř. feeride snowboard s tzv. měkkým vázáním a měkkými botami. Raceový snowboard s pevným, tzv. tvrdým vázáním a botami (klasické lyžáky nebo jejich snowboard obdoba) pro snowkiting nedoporučuji.
 

snowkiting-kite-kurz-bozi-dar-kulkin-snowkiting-Nobile.jpg


Snowkiting se také neobejde bez kite trapézu. Ten umožní přenést tah draka na tělo a nebudeš jej tak muset držet vlastními pažemi. Použít můžeš letní kiteboarding sedací nebo bederní trapéz. Integrovaná vesta, která bývá součástí některých kiteboarding trapézů je také vhodná alespoň jako základní ochrana proti nárazu.
 

snowkite helma a brýle


Pro snowkiting doporučuji taky kvalitní nepromokavé ale prodyšné oblečení s tzv. vysokým vodním sloupcem (okolo 15 m vodního sloupce), kvalitní rukavice a lyžařské nebo snowboarding brýle. Při snowkitingu je také vhodné vybavit se některými dalšími ochrannými a bezpečnostními prvky. Důležitým bezpečnostním prvkem je ochranná přilba, která omezí nebezpečí úrazu hlavy! Pro ochranu loktů a kolen jsou vhodné chrániče, především jezdíte-li na přimrzlém sněhu. Lze použít běžné chrániče pro jiné sporty. Vyznavačům vysokých skoků a akčních triků lze jen doporučit chránič páteře.
 

Snowkiting-Snowkiting-MCR-2016-Moldava.jpg


Na první pohled by se zdálo, že je toho spousta, co je pro snowkiting potřebovat. Pokud však máš lyže nebo snowboard, dá se říci, že již máš polovinu výbavy. Tak nebo tak, snowkiting výbavu můžeš pořídit zhruba od částky 20 tisíc korun v jeté výbavě. Nová přijde dráž. Až však budeš na sněhu a ve vzduchu zažívat ty skvělé pocity, budeš vědět, že to stálo za to, navíc, vítr je už zadarmo!
 

snowkiting-s-uzavrenym-komorovym-kitem-Soul


Pokud si vše chceš nejdříve vyzkoušet a ošahat, přihlaste se do snowkiting kurzu. Nebo dáváš přednost cestě samouka, potom mrkni aspoň na pár rad, jak se snowkitinem začít.

Jakékoli dotazy piš do komentářů. Zkušení kiteři, ti jistě rádi poradí :-) Tento článek je nesmrtelné téma a důležitá informace pro začínající kitery, proto jsem si dovolil jej repostnout a jen doupravit aktuálnost. Níže v komentáři najdeš starší komenty a jestli nejsi začátečník, poděl se o svou zkušennost, co jsi volil za draka na sníh před 5ti lety a jaký je tvůj aktuální názor teď. Podobný článek máme i pro ambicióznější horaly, tak se na něj taky mrkni.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

aaaa@aa.aa

Ještě bych mezi základní výbavu dal auto a hlavně fůru volnýho času :-) Též bych přidal GPS jelikož ne vždy zrovna svítí slunce a velmi často je mlha že by se dala krájet. Vrátit se na rozsáhlejším spotu zpátky, když člověk vidí sotva svého draka je občas opravdu obtížné.  Člověk se párkrát otočí a je rád když ví kde je nahoře a dole. Tvlášť pokud  nemá vypěstovaný super orientační smysl.

Shop

Magazín

Bazar