PRODEJNA V OSTRAVĚ OPĚT OTEVŘENA !

NOVÉ DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:
 trapézy, pončo, cvičný kite, měřák větru,
výuková DVD, kšiltovky a čepky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

První seznámení s NAISH WING-SURFER

148
 

Tak už i já jsem měla tu možnost vyzkoušet nový Wing-surfer a to na našem meetingů riderů, který se konal 30.-31.5. 2020 na Nových mlýnech. A mě napadlo, že by si někdo třeba rád přečetl právě nějaké ty první dojmy a pocity.


První seznámení s NAISH WING-SURFER - na trávě

 

Myslím si, že každý kdo viděl wing-surfer poprvé, ať už někde na internetu, nebo dokonce na živo, byl poměrně překvapený, co to má být za srandu. Někdo nad touto novinkou možná rovnou mávnul rukou, jiného zas velmi zaujala. Mě osobně to zaujalo a veděla jsem, že si to jednoho dne budu chtít určitě vyzkoušet. 

Mnoho lidí má z kiteboardingu strach. Což je často oprávněné, chce to znát už nějaká ta pravidla chování větru a kajtu, jak s kitem ve větru manipulovat, jak s lajnama, jak správně startovat kite vůči směru větru a nepověsit ho na blízký strom. Dále jak se potom například odstřelit, když se stane nějaký průšvih. U wing-surferu osobně cítím, že spousta věcí, z kterých třeba máme respekt, odpadá. Samozřejmě odpadá i spousta super věcí, s wingsurfem si těžko vyskočíme do 10 m. Ikdyž kdo ví, třeba se to někomu podaří :-D


První seznámení s NAISH WING-SURFER - příprava wingu

 


Každopádně je to něco úplně jiného. Hlavní rozdíl je tedy v tom že nenatahujeme žádné lajny, křídlo držíme přímo v rukou a nepotřebujeme žádný trapéz, protože leash nám vede pouze k ruce. Co se týče konstrukce, na wingsurferu je velké množství poutek, za které držíme a ovládáme křídlo. Můj pojezd nebyl uplně dlouhý, nicméně bohatě mi k tomu postačil mountainboard, prý dokonce ještě líp se dá jezdit i na skatu nebo longboardu. Asi proč ne :)První seznámení s NAISH WING-SURFER - už to jede

 


Důležité bylo správně dát křídlo nad hlavu a následně ho lehce vyklánět před sebe-proti větru. A pak už je to jen o rovnováze a koordinaci rukou. Musím říct, že po chvilce zkoušení jsem byla slušně zadýchaná :-D  Ale tak je to se vším. Brzy budu v mém učení pokračovat a věřím, že už to pujde mnohem snáz. Co mi přijde super, že když by člověk spadnul (ať už na vodě nebo na zemi či sněhu), nebo by přišel velký poryv větru, winga stačí z rukou pouze pustit, Díky leashi o winga nepřijdem, ale zároveň nás nikde nepotahá ještě vodou, nebo po zemi. No a nepotřebuji žádnou velkou plochu ani nikoho dalšiho na starty nebo přistání. Takže pokud si máš chuť zablbnout a rozšířit si zase o něco své sportovní obzory, wing je přesně pro tebe ! :-) 

Testování bude možné na Mlýnech a na Rujáně v kite centru. Pokud potřebuješ s wingem začít, mrkni se, zda ti nepomůže nějaký wing-boarding kurz.

Větru a otevřeným hranicím zdar, zdraví kajTerka

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar