KORONAVIRUS: Expedujeme ZDARMA objednávky již od 500 Kč.

SLEVA 20% na všechna trička. Vyber si hned a vlož kód 0104 v košíku !

Wing-surfer není žádná novinka

216
 

Kolem wingsurferu je teď docela humbuk, ale proč, když to vlastně není nic nového? Tažné křídlo, které se drží v rukách při jízdě, není žádná novinka. Velmi podobná křídla už tu byla spoustu let zpátky, jen ne nafukovací a tehdy se tomu říkalo kite-wing. Mrkni na tyhle 13 let stará videa...

 

 

Už tehdy se jezdilo na všemožných podvozcích, skákalo, dokonce i lítalo z kopce a probíhaly i závody Redbull King of the Wing. Tak proč se tehdy tak cool adrenalinový a nový sport nedostal do širšího povědomí lidí a dnes se bok po boku neprohání po kopcích kiteři a wingaři? Nebo je to tím, že v té době zažíval kiting takový boom, že wingy zastínil?

Obecně také platí, že křídlo s pevnou konstrukcí může díky přesnějšímu tvaru a štíhlosti profilu dosahovat lepších aerodynamických vlastností než křídlo s nafukovacím rámem, takže tehdejší křídla byla pravděpodobně aerodynamicky lepší než ta současná a myslím, že pokud se někdy bude s wingy závodit na hydrofoilech, povede cesta zpátky k pevným rámům, které jsou ale pro běžného uživatele nepraktické pro složité strojení a přepravu.

Co na to Kevin a Robby Naish?
 

 

Jediné co tenkrát chybělo, byla uživatelská jednoduchost a možnost se s wingem prohánět vysokou rychlostí po vodě, protože v té době ještě hydrofoil prkna nikdo neznal a dost možná ani nikdo nevyráběl. Je právě jízda na vodě motorem dnešního rozmachu wing-surferů, nebo je to zase jen výkřik do tmy, který upadne v zapomnění a bude se ho držet jen pár nadšenců? Nebo to bude masový adrenalinový sport, protože jeho učení je bezpečnější než s kitem a to hlavně u samouků? Co myslíš?

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Kite-Wing

Kite wing jsem zkoušel na sněhu asi v tom roce 2006, jezdil na tom kamarád windsurfař. Oproti kitu to potřebovalo hrozně větru a byla to dřina - prostě taková snow/land zábava pro vyznavače windsurfu. Myslím že i současný wind-wing má blíž k windsurfingu než ke kitu. Zejména pokud jde o foiling. Proč foilovat s windsurfem když k tomu stačí wind-wing? navíc větší svoboda pohybu a asi i zábava....

Shop

Magazín

Dock foil - nástup na hydrofoil z mola

Na hydrofoilu obecně platí, že nejtěžší je rozjezd a u nástupu z mola při pumpingu to platí dvakrát. Mrkni, jak se vymáchaly zkušený holky.

0

Bazar