FLYSURFER TÝDEN: 17% SLEVA pro registrované! (sleva 15%+2% platí do 1.6.2023)

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

Wing-surfer testovačka na Rujáně

134
 

V Německé Rujáně se mi v kite centru vyskytla skvělá příležitost vyzkoušet si novinku od značky Naish, je to něco mezi kitem, windsurfem a říkají tomu wing-surfer.

Vypadá to jako kite, který se drží jen tak v rukou a místo leashe tu je provázek na kterém je očko na ruku. Wing surf se ovládá několika šitými oky na hl. bánu a na spíře.
 

Naish-wingsurfer-na-Rujane-01.jpg


Jezdí se s tím na foilu, ale na to jsem zatím neměl podmínky, takže mám naježděných 6h na paddleboardu.

Jelikož jsem na paddlu stál podruhé v životě, tak jsem měl velké problémy s rovnováhou, ty se časem vyřešily a já začal popojíždět, nejdřív po větru, až pak jsem se snažil stoupat proti. Připadá mi to o trochu těžší než kite, a to hlavně kvůli stabilitě, po pár hoďkách ježdění z toho bolí ruce, pořád si musíte hlídat jestli stopuáte, nebo ne.
 

Naish-wingsurfer-na-Rujane-02.jpg


Celkově mě wingsurfer ale mile potěšil, dá se s tím krásně zabít den, kdy fouká minimální vánek nebo jako odpočinek po náročných dnech na kitu. Někam nastoupete, wingsurf připnete k noze, lehnete si a můžete odpočívat :D
 

Naish-wingsurfer-na-Rujane-paddle-2.jpg


Taková menší rada na závěr, nejezděte na offshore dokud si nejste 100% jistí, že se dokážete vrátit. Pokud potřebuješ s wingem začít, mrkni se, zda ti nepomůže nějaký wing-boarding kurz. A kdo si chce wing-surfer  jen tak vyzkoušet, tak dorazte na Rujánu za náma :-)

 Z Rujány zdraví Piškot

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar