10 důvodů proč kitesurfing kurz

Každý začínající kiter stojí před otázkou: „Jak s kiteboardingem začít?“ Je mnoho způsobů, jak do toho. Jedním z nich je přihlásit se do kiteboarding školy nebo absolvovat kiteboarding kurz. V zahraničí je takových kite škol velké množství a i u nás již vznikly subjekty, které se výukou na různé úrovni (!) zabývají. Ve spolupraci se školou HARAKIRI kite kurzy jsme pro vás připravili alespoň deset dobrých důvodů proč absolvovat kiteboarding kurz.

 

1) rychle získáte množství teoretických kiteboarding informací

Kiteboarding není pouze o ježdění. Je to také o znalosti spousty věcí, které je nutné znát ještě před tím než se vůbec poprvé na kitu rozjedete. Když začínáte, určitě se ptáte: „Jak vůbec na to? Jak si kite nastrojím? Jak se ten kite vlastně řídí? Co mám udělat, abych se nepomlátil? Jak se na kitu mám rozjet? Jak…?“ Je spousta otázek, které si kladete a na které bez absolvování kite kurzu budete hledat odpovědi obtížně a dlouho. V dobré škole kiteboardingu jich získáte spoustu a rychle!
 

Lefkada-Harakiri-kite-kurz.JPG

 

2) osaháte si různé kiteboarding vybavení

Jeden z problémů před nímž zřejmě stojíte je: „S jakým vybavením bych měl začít?“ Ano ne každé vybavení je vhodné zrovna pro vás. Každý má o kiteboardingu své představy, každý má své požadavky a také možnosti. Navíc, dnešní vývoj vybavení jde různými směry, což vše ještě komplikuje např. při výběru použitého ale i nového vybavení. Během kurzu v dobré kite škole si budete moci vyzkoušet různé vybavení a tak zjistit jaký kite, kiteboard, trapéz atd. jsou ty pravé pro vás. Absolvováním kite kurzu můžete ušetřit i spoustu peněz, které byste bez potřebných znalostí mohli investovat do nesprávného vybavení. Kvalitní kiteboarding škola by vám měla dát možnost otestovat tzv. "SLE" i "C" kity, ale třeba i komorový kite s uzavřenou náběžkou - každý kite má svá specifika a uspokojí potřeby různých kiterů.
 

Vybavení Harakiri kiteboarding kurzy - Rujána Německo kite vybavení kurz Lefkáda


3) nebudete ničit své drahé kiteboarding vybavení

Všechny začátky jsou krušné a u kiteboardingu to platí dvojnásob. Nejvíce poškození kiteboarding vybavení zažívají začátečníci. Proč tedy ničit své vybavení a nepřevést toto riziko na kiteboarding školu? Co se týká tohoto rizika, absolvováním kite kurzu nemůžete prodělat, ať už se jedná o jakoukoliv školu.


4) budete pod odborným kiteboarding vedením

Kiteboarding je jedním z nejnebezpečnějších sportů, pokud nevíte jak na to. Většina úrazů nastává v kiteboarding začátcích a pramení z nedostatku znalostí a chybějících zkušeností. V odpovědné kite škole budete neustále pod odborným kiteboarding vedením, které bude hlídat, aby jste neudělali něco špatně, co by mohlo vést třeba i ke zranění a ukončení dané kitové sezóny. Toto je snad nejvýznamnější důvod, proč absolvovat kiteboarding kurz. Pro české podmínky, které pro učení nejsou nejvhodnější, je to bez debat.
 

výuka s instruktorem - Kiteboarding kurz Lefkáda


5) budete se učit na vybavení, které je pro výuku kiteboardingu nejlepší

Je zřejmé, že nároky na kiteboarding vybavení pro začátečníka jsou jiné než na vybavení pro pokročilého kitera. V kite kurzu u dobré kite školy budete mít k dispozici vybavení vhodné pro kiteboarding začátky, které vám umožní rychlý učební postup. Váš postup na tomto vybavení bude tak rychlý, že toto vybavení rychle přerostete a budete brzy potřebovat vybavení pro pokročilé. Absolvováním kite kurzu tak můžete na výměně začátečnického vybavení za pokročilé ušetřit tisíce, to není žert!
 

Harakiri kite centrum Rujána - sklad vybavení


6) naučíte se jak vybírat vhodné kiteboarding vybavení

Během kite kurzu také získáte řadu informací,jak postupovat při výběru vhodného kiteboarding vybavení. Každá kiteboarding firma, a je jich celá řada, vyrábí množství modelů kitů, prken a různých doplňků. Všechny mají své klady i zápory. Během kite kurzu se tyto okolnosti dozvíte a budete tak schopni se správně rozhodnout.


7) naučíte se vybírat starší kiteboarding vybavení

Řada kiteboarding začátečníků dává přednost koupi staršího kite vybavení před úplně novým. Důvodů je řada. Ale jak vybrat starší kite vybavení, tak aby se nerozsypalo už během prvního ježdění? Na tuto nelehkou otázku dostanete během kiteboarding kurzu zcela jasnou odpověď, pokud takové konzultace vaše škola poskytuje. Pomůže ti ale i ebook "Jak vybrat použité kite vybavení".

Harakiri-kite-kurzy-centrum-Rujana.JPG Kite kurz oprava kitu


8) vyměňíte si zkušenosti s jinými

Ať už se učíte cokoliv, vždy při výuce pomůže teamová práce. Během kite kurzu budete procházet řadou nových věcí společně s dalšími začínajícími kitery. V průběhu kiteboarding kurzu budete moci vnímat chyby ostatních ale i kroky, které dělají správně. O všem s nimi budete moci hovořit a spolu s radami kite lektorů si osvojíte všechny dovednosti mnohem snáze.


9) užíjete si volný čas s lidmi, kteří mají stejný zájem - kiteboarding

V dnešní uspěchané době zbývá na zábavu čím dál tím méně času. Na kiteboarding kurzu budete mezi lidmi. Budou to lidé různých povolání, ale jedno budou mít společné – zájem naučit se kiteboarding. Každý se rád pochlubí svými úspěchy a na kiteboardovém kurzu si každý rád vyslechne i ty od ostatních. Kite kurz je nejen učení se, ale hlavně spousta zábavy a nových přátel.

kite kurz uspesne konci


10) investice do kiteboarding kurzu se vyplatí

Ano, pokud výše uvedené důvody ohodnotíte časově a finančně, získáte zajímavé údaje. Zisk z investice do kite kurzu můžete odhadnout v průměru na ušetření 1 roku času (delší výuka vzhledem k absenci odborného vedení) a zhruba 10 tis. Kč (nákup nevhodného vybavení či jeho poškození). Kdo tedy uvažuje chytře, přihlásí se do kiteboarding kurzu.
 

Harakiri kite centrum Rujána - zázemí ve stavu


Pokud jste již rozhodnuti kite kurz absolvovat, nezbývá než jen vybrat vhodnou školu, která vám nabídne co potřebujete. Vodítkem vám může být např. množství odučených klientů, návštěva a vlastní osondování některého z kurzů dané školy přímo v akci, reference na školu např. na fórech, na Facebooku, na Seznamu nebo na Googlu atd.

A ještě malá rada na závěr: při výběru kurzu si dejte pozor i na výběr typu kurzu vzhledem ke své pokročilosti. Zde se dá nejen ušetřit nějaká ta koruna, ale i udělat rychlejší pokrok ve výuce. Tady je o tom napsáno více v tomto článku nebo zde v dalším.

Přejeme šťastnou volbu!

Text: Petr Grochal, HARAKIRI kite kurzy

Foto: archiv HARAKIRI kite kurzy