8 důvodů proč snowkiting kurz

Začínající snowkiter stojí před otázkou jak začít? Připravili jsme pro vás 8 dobrých důvodů proč absolvovat snowkiting kurz.

1) rychle získáš množství teoretických snowkiting informací a rad

Snowkiting není pouze o ježdění. Je to také o znalosti spousty věcí, které je nutné znát ještě před tím, než se vůbec poprvé na kitu rozjedeš. Když začínáš, určitě se ptáš: „Jak vůbec na to? Jak si kite nastrojím? Jak se ten kite vlastně řídí? Co mám udělat, abych se nepomlátil? Jak se mám na kitu rozjet s lyžemi, se snowboardem? Jak…?“ Je spousta otázek, které si kladeš a na které bez absolvování kite kurzu budeš hledat odpovědi obtížněji a déle. V dobré snowkiting škole získáš rad spoustu a rychle!
 

 

2) osaháš si různé snowkiting vybavení

Jeden z problémů před nímž zřejmě stojíš je: „S jakým kite vybavením bych měl začít – velikost, typ…?“ Ano, ne každé vybavení je ideální zrovna pro tebe. Každý má o snowkitingu své představy, každý má své požadavky a také finanční možnosti. Někdo také do budoucna uvažuje o letním kiteboardingu na vodě, někoho zajímá jen zimní snowkiting. Během snowkiting kurzu by sis měl mít možnost vyzkoušet různé vybavení, a tak zjistit jaký kite, kitové ráhno, trapéz atd. jsou ty pravé pro tebe a pro tvé potřeby. Absolvováním snowkiting kurzu můžeš ušetřit spoustu peněz, které bys bez potřebných znalostí mohl investovat do nesprávného vybavení. Každá obměna nevhodného kite vybavení není zadarmo!


3) nebudeš ničit své drahé snowkiting vybavení

Všechny začátky jsou krušné a u snowkitingu to platí dvojnásob. Nejvíce poškození snowkiting vybavení zažívají začátečníci. Oprava v kite servisu je možná ale ne zadarmo. Proč ničit své snowkite vybavení a nepřevést toto riziko na snowkiting školu? Dobrá kite škola ti nebude za poškození nic účtovat. Co se týká tohoto rizika, absolvováním kurzu nemůžeš určitě prodělat!
 

Snowkiting kurz společná fotka - Harakiri Kite Kurzy


4) budeš pod odborným vedením kite instruktorů

Snowkiting může být nebezpečný sport, když nevíš jak začít. Většina úrazů nastává v začátcích a pramení z nedostatku znalostí, chybějících zkušeností a podcenění různých okolností. V profesionální snowkiting škole bys měl být neustále pod odborným vedením, které bude hlídat, abys neudělal něco špatně, co by mohlo vést třeba i ke zranění. Bezpečnost je mezi dalšími důvody snad nejvýznamnější důvod proč absolvovat snowkiting kurz, zdraví má každý jen jedno!


5) naučíš se jak vybírat vhodné snowkiting vybavení

Během snowkiting kurzu také získáš řadu informací, jak postupovat při výběru vhodného kite vybavení. Každý snowkiting výrobce, a je jich celá řada, vyrábí množství modelů kitů a různých doplňků. Všechny mají své klady i zápory. Během kite kurzu se tyto okolnosti dozvíš a budeš tak schopný se snadněji rozhodnout.

 

8 důvodů proč snowkiting kurz - správný výběr draka


6) naučíš se vybírat starší snowkiting vybavení

Řada začátečníků dává přednost koupi staršího vybavení v kite bazaru před úplně novým v kite shopu. Důvodů je řada. Ale jak vybrat starší snowkite vybavení, tak aby se nerozsypalo už během prvního snowkitingu, aby vše fungovalo bezpečně, jak má? Na tuto nelehkou otázku dostaneš během snowkiting kurzu zcela jasnou odpověď. Nenaleť zkušenějšímu prodávajícímu, získej svou zkušenost ve snowkiting kurzu! (pozn.: rady "jak vybrat bazar vybavení").
 

Na snowkiting kurzu si vyměníte zkušenosti i s jinými


7) vyměníš si zkušenosti s jinými kitery

Ať už se učíš cokoliv, vždy při výuce pomůže teamová práce. Během snowkiting kurzu budeš procházet řadou nových věcí společně s dalšími začínajícími kitery. V průběhu kurzu budeš moci vnímat chyby ostatních ale i kroky, které dělají správně. O tomto všem s nimi budeš moci hovořit a spolu s radami kite lektorů si osvojíš všechny dovednosti mnohem snáze.


8) užiješ si volný čas s lidmi (a poznáš nové), kteří mají stejný zájem - snowkiting

Na snowkiting kurzu budeš mezi lidmi. Budou to lidé různých povolání, ale jedno budou mít společné – zájem naučit se a užít si snowkiting. Každý se rád pochlubí svými úspěchy a na snowkiting kurzu si každý rád vyslechne i ty od ostatních. Snowkiting kurz je nejen učení se, ale hlavně spousta zábavy a nových přátel, s kterými budeš vyrážet za snowkitingem třeba i později.

 

Snowkite kurz Boží dar - nikdo nezmrznul

 

Jestli jsi již rozhodnut snowkiting kurz absolvovat, nezbývá než jen vybrat ten vhodný snowkiting kurz s ohledem na místo, časovou náročnost a termín (správnou volbou typu a místa kurzu se dá ušetřit, jak je uvedeno i v tomto článku).

A samozřejmě, důležité je vybrat tu správnou snowkiting školu s ohledem na požadovanou kvalitu. Vodítkem při výběru může být např. nabídka vhodné lokality, množství odučených kiterů, sondáž na místě kurzu (jak daný kurz probíhá), reference klientů na seznam.cz, na google nebo na Facebooku apod.

Držím v začátcích palce! Chceš další rady, které ti usnadní učení, a ještě mít možnost vyhrát kite nebo kite kurz? Tady je odkaz na soutěž a pravidelnou dávku dalších kajtových rad.

A ještě prosba ke zkušeným kiterům: jaké máš ty zkušenosti? Absolvovat kurz nebo jít cestou samouka? Je nějaký další důvod proč snowkiting kurz absolvovat? Dík za každý komentář, který pomůže začátečníkům! Do komentů piště i své dotazy, budu na ně co nejrchleji odpovídat (nechám si zapnuté notifikace o vložení komentáře ke svému článku)...

Dík a těším se na setkání na kitu. Zdraví Petr Grochal, kite instruktor
 

Snowkiting kurz Větrný Jeníkov HARAKIRI kite kurzy

 

Autor: Petr Grochal

Foto: archiv HARAKIRI kite kurzy.