Bezpečnost kiteboardingu - úvod + vybavení

Úvod

Toto jsou pravidla a doporučení pro začínající kitery, která by ti měla pomoct udržet si zdravou kůži při kitování.  Postupně si je projdeme v několika článcích. Čím budeš zkušenější, tím více si budeš moci dovolit a některá doporučení pro tebe přestanou částečně či úplně platit. Stane se to ve chvíli, kdy pochopíš, proč jsi je měl dodržovat a zároveň budeš mít jistotu, že nebezpečí, před kterým tě mělo dané doporučení chránit, bys dokázal překonat.
 

Bezpecnost pri kitingu - měřák větru


Kiteboarding je fajn sport, ale může být velmi nebezpečný, pokud lidé podceňují rizika, která s tím souvisí. Užívej si kiteboardingu jak chceš, ale vždy měj respekt!
 

Vybavení

Co si vzít na kite trip (i když by tě to třeba nenapadlo)
 

Bezpečnost při kitingu - vybavení

 

Kiterský nožík na lajny (pro případ průseru), opalovací krém, Indulonu na ruce, Labelo (balzám na rty: slunce + sůl + vítr = popraskaná a bolavá huba), levné sluneční brýle (na nožičky natáhni polystyren, aby plavaly - šňůrka tě před ztrátou nezachrání), staré cyklistické rukavice (nebudeš mít z ráhna mozoly/puchýře, které by se ti po rozmáčení ve vodě loupaly). Neoprenové botky do vody (není nutností).

Příště se mrkneme na vhodné podmínky pro kiting a další rady jak začít s kitingem najdeš tady.

Čau, Jirka