Co je to wingfoiling a jak začít

Kdo by nechtěl létat nad vodou s neskutečným pocitem svobody a adrenalinu? Wingfoiling je sport, který v sobě kombinuje to nejlepší z windsurfingu, kitesurfingu a paddleboardingu a můžeš ho zkusit i ty!

Začněme na začátku. Co to vlastně wingfoiling je? Představ si surfaře na prkně, které je vybaveno hydrodynamickým profilem zvaným hydrofoil - taková kuří noha. Do ruky vezmeš křídlo "wing" a jde se na to. Začátky jsou náročné, ale začít můžeš právě s paddleboardem na vodě nebo na longboardu na pevné zemi. Jakmile se odhodláš jít na vodu do wingfoilingu a dostaneš se do levitace, pocit je neskutečný. Jsi nahoře, kloužeš nad hladinou vody, a prakticky téměř bezhlučně. Má to ale jeden háček - potřebuješ k tomu vítr.

Co je to wingfoiling a jak začít - na vodě Co je to wingfoiling a jak začít - s longboardem

Wingfoiling můžeš provozovat na jakémkoliv vodním povrchu, kde je dostatek větru, místa a taky hlubší voda než cca 80cm. Ideální jsou podmínky bez vln, alespoň pro začátek, takže se vyplatí vyhledat chráněné zátoky nebo jezera. Ale pokud chceš už vyšší level a akci, mořské vlny ti poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Klíčem k úspěchu je učení step by step: suchý trénink na landu, mokrý trénink na SUP a následně vlítnout na foilboard a pak pravidelný trénink a trpělivost. Nezoufej, pokud se ti na začátku nedaří. Každý máme své tempo a wingfoiling je sport, který se učí postupně. Je dobré začít s větším boardem a větším foilem. Postupně pak ubíráš na litrech výtlaku prkna i velikosti křídla.

Co je to wingfoiling a jak začít - wing z blízka Co je to wingfoiling a jak začít - na sněhu

Tak co říkáš, přidáš se k nám? Není nic lepšího než prožít den na vodě a cítit tu neskutečnou svobodu, kterou wingfoiling nabízí. Přidej se k nám na vodu, vyzkoušej wingfoiling a uvidíš, že to bude zážitek, na který nezapomeneš.

Co je to wingfoiling a jak začít - na vlnách

Učit se wingfoiling můžeš na vlastní pěst, nebo využít kurz, který ti urychlí tvé dovednosti a částečně odbourá začátečnickou výbavu. Případně si vybavení u nás můžeš i zapůjčit a odvézt na svou vysněnou dovolenou. Jestli potřebuješ poradit s výběrem, neváhej nám napsat nebo zavolat. Jsme team nadšených odborníků, kteří tento sport dělají a rozumí mu.

 Buď součástí této vzrušující komunity. Let's fly!

Ahoj na vodě, Lenka

Doporučené produkty1