HARAKIRI snowkiting centrum Boží Dar - Klínovec

Stejně jako mnoho předchozích let bude i letošní sezónu v provozu HARAKIRI snowkite centrum a současně KITEBOARDING.CZ test centrum.
 

Nejbližší kite spoty

Boží Dar (A), Loučná u Klínovce (B), Hájský kopec (C), a Neklid (D) vysoko položené louky v bezprostřední blízkosti obce Boží Dar a Lyžařského střediska Klínovec v Krušných horách leží na kopcích se značnou nadmořskou výškou, tedy i s dostatkem sněhu po celou zimní sezonu, velmi častým větrem a rozmanitým terénem. Možná díky těmto svým značným přednostem je právě tato oblast tolik vyhledáván kitery z celé republiky a tím se řadí mezi nejlepší snowkiting spoty v Česku.
 

Harakiri-Kiteboarding-cz-kite-test-centrum-spoty.png

 

V Čechách a na Moravě lze určitě nalézt i mnoho dalších míst, kde se dá snowkiting provozovat, avšak na rozdíl oproti jiným kite spotům má Boží Dar / Klínovec výhodu nadmořské výšky okolo 1000m.n.m., díky které sníh vydrží celou zimu. Skluznice a hrany vašich lyží, snowboardu nebo snowkiteboardu také určitě přivítají raději kvalitní travnatý podklad místních pastvin v případě nižší sněhové pokrývky na začátku a konci sezóny.

 

Jak tam fouká?

Snowkiting spoty u Božího Daru jsou jezditelné téměř na v šechny směry větru. Vždy si stačí vybrat správný spot podle směru. Volba místa je důležitá v i případě že je na jednom snowkiting spotu mlha, tak na druhém o pár kilometrů dál již být nemusí, což je ohromnou výhodou této kite lokality! Stejně jako se zde dá zvolit vedlejší louka, z které ještě není vyfoukaný sníh. Pokud zde vyjde předpověď, pak je vítr častokrát dost silný, takže je dobré mít s sebou kity i menších rozměrů nebo si je u nás půjčit, aby jste si zde snowkiting mohli užít naplno.
 

Kite-kurz-Bozi-Dar-Harakiri.jpg
 

Test centrum snowkite vybavení

Kdo může testovat naše kite vybavení

Kdokoliv, kdo se zapůjčeným vybavením dokáže samostatně a bezpečně zacházet. Za zapůjčené vybavení zodpovídá, ten, kdo si ho půjčí...
 

Jak a kdy můžu testovat kite vybavení

Testovat vybavení je možné prakticky kdykoliv až do konce března po domluvě. Vybavení si půjčíš přímo na spotu nebo si jej vyzvedneš v nedaleké obci Kovářská, kam vybavení po testu zase vrátíš.
 

Jaké vybavení můžu testovat

K testu jsou kity značek Flysurfer (Peak5, Soul2, Viron3, Hybrid), Peter Lynn Ibex, snowkiteboard Nobile NHP, + SP vázání. A Naish Wing-surfer.
 

Test-centrum-snowkiting-Bozi-Dar-Harakiri.jpg

 

Možnosti dalšího programu

Pro nesnowkitující doprovod jsou pak široké pláně ideální např. pro běžkaření, vede zde i krušnohorská běžkařská magistrála, děti mohou sáňkovat, stavět sněhuláky nebo iglů. Asi nejbližší skiareál je SKI Areál Klínovec zhruba 5km od HARAKIRI kite centra v rodinném penzionu Habsburk. Kousek od snowkiting spotu je k dispozici stolní fotbálek, šipky, stylová restaurace, dále je v blízkosti možnost lyžování a zapůjčení lyží v půjčovně JPK.

Zajímavým místem pro výlet s rodinkou je teaké stará osada Königsmühle pod Hájským kopcem, kde jsou k vidění různá land art díla dotvářenící zvlášní tajemnou atmosféru. Toto místo je však v zimní sezóně dostupné pouze po sněhu, takže sněžnice, běžky nebo skialpuvou výbavu s sebou.

 

 

Ubytování a stravování

Možností je zde několik, pokud ale nevíte kam, stačí zavolat na + 420 776 807 518 a rezervovat si ubytování v HARAKIRI kite kurzy centru Boží Dar-Klínovec v nedalekých penzionech, nebo apartmánech.

 

Doprava na snowkite spot Boží Dar - Klínovec

Na Boží Dar se dostanete snadno, při příjezdu od Prahy do Karlových Varů po cestě E48 zatočíte doprava na cestu E448 směrem na Ostrov/Jáchymov/Boží Dar. Za Ostrovem sjedete směrem na Jáchymov na cestu č. 25 a ta Vás dovede až přímo na Boží Dar ke kruhovému objezdu. Na něm se dáte rovně a hned za ním uvidíte nalevo při cestě penzion Na hranici, u kterého je v zimě udržované parkoviště a tam se nachází kite spot Boží Dar. Kite spot Loučná a Hájský Kopec jsou jen o několik kilometrů dále - na kruhovém objezdu se dáte doprava do kopce, přijedete až k hotelu Nástup a tam se dáte po hlavní cestě doleva z kopce, zaparkujete dole na parkovišti u vleků a pak to je na spot asi 5 minut pěšky.

 

Snowkiting centrum - výhody oproti jiným místům

 • velké pláně s kvalitním povrchem vhodným pro snowkiting
 • vysoká nadmořská výška z toho plyne nízká teplota a tedy se zde udrží dostatek sněhu po celou sezonu na rozdíl od jiných kite revírů
 • dostatek silného větru
 • možnost ubytování přímo u snowkite spotu
 • rozlehlý spot bez drátů nebo jakýchkoliv jiných překážek
 • ubytování s wi-fi, stolním fotbálkem a stylovou restaurací
 • možnost vybrat si několik rozdílných snowkiting lokalit podle nejvhodnějších podmínek podle sněhu, viditelnosti, apod.
 • možnost parkování v převážné většině případů přímo u místa pro snowkiting
 • v případě bezvětří možnost využití lyžařských vleků a snowparků
 • možnost zapůjčení ideální velikosti kitu v HARAKIRI snowkiting centru v případě že nemáte vhodné vybavení pro podmínky
 • možnost se ubytovat blízko snowkite spotů
 • možnost otestování kitů značky Flysurfer, Naish, Peter Lynn. 1 hodina testování zdarma! Stačí kontaktovat HARAKIRI půjčovnu a test-centrum

 

Chceš si užít top podminky na snowkiting? Přidej se na snowkite trip a užij si snowkiting v Norsku.

.