HARAKIRI snowkiting centrum Větrný Jeníkov

702 m.n.m., pouhých 100km od Prahy a Brna, jen 2km od dálnice D1. Zbinožský kopec u obce Větrný Jeníkov je otevřený kopec s dostatkem sněhu (nepočítejme poslední chudé roky, bude líp!) , pravidelným větrem a členitým terénem. V poslední době v travnaté části u vysílače vyroslo pár malých ohradníků na dobytek, ale většina vrchlu kopce je bez překážek a jezdit se dá také na okolních kopcích

Je jistě v Čechách mnoho míst, kde se dá snowkiting provozovat, zde je však skoro vždy dostatek sněhu, větru a místní terén přímo vybízí k pěkným poletům.

Větrný Jeníkov nabízí nejen vyžití pro vyznavače snowkitingu, ale na své si příjde i nesnowkitující doprovod! Je to kopec s členitým nezalesněným vrcholem, kde se díky své nadmořské výšce udrží sníh i během občasných oteplení. Místní se jen pousmívají nad přijíždějícími turisty (aspoň tak mi to vždy místní říkali :-)), kteří nechápou, když projíždějí vyfrézovanými sněhovými tunely. Nadmořská výška a mírný svah, který vítr zintenzivňuje, zaručují také dostatek větru a větrnost tohoto spotu dokládá i název blízké obce Větrný Jeníkov. Na kopec je nutno si trochu vyšlápnout. Stačí zaparkovat auto v obci Větrný Jeníkov nebo z druhé strany u odlehlé stodoly a na kopec je to jen zhruba kilometr. Vyznavači trekingu jistě využijí svých sněžnic.
 

 

Jak tam fouká?

Kopec je téměř ze všech stran otevřený a není odstíněn hustými lesy nebo zástavbou. Jedinou překážkou je les na severovýchod od tohoto snowkite spotu, který však vzhledem k nejčastějšámu směru větru ze severozápadu a západu nevadí. Vítr se dá očekávat spíše silnější než slabší, takže draci menších rozměrů jsou nepostradatelní.
 

harakiri-snowkiting-kurz-vetrny-jenikov-snowkite-spotharakiri-kite-kurzy-vetrny-jenikov-freestyle-snowkiting

 

Možnosti dalšího programu

Pro nesnowkitující doprovod jsou pak široké pláně ideální např. pro běžkaření, děti mohou sáňkovat nebo stavět sněhuláky či iglů. Asi nejbližší skiareál je Šacberk v obci Zborná kousek před Jihlavou. Je to zhruba 8-10km od Jeníkova na trase Jeníkov - Smrčná - Zborná. Z Okrouhličky cca 15km, pokud se jede přes Štoky, a potom přímo na Jihlavu. Více najdete na www.sacberk.cz.

Nedaleko se také nachází ski areály Čeřínek (www.cerinek.cz) a Křemešník. Množství sportovních, ale i kulturních aktivit nabízí nedaleká Jihlava (cca 12km), např. vodní ráj s množstvím vodních atrakcí (www.vodniraj.cz).

 

Ubytování a stravování

Hlady neumřete a i střecha nad hlavou se najde. Stačí zavolat na + 420 776 807 518 a rezervovat si ubytování v HARAKIRI snowkiting centru Větrný Jeníkov v obci Okrouhlička. Luxusní ubytko vás s polopenzí vyjde na 590 Kč osobu a den.
 

snowkiting-kurz-vetrny-jenikov-sejdorfsky-mlyn-ubytovanisnowkiting-kurz-vetrny-jenikov-sejdorfsky-mlyn-ubytovani-

 

Doprava na snowkite spot Větrný Jeníkov

Na Větrný Jeníkov se dostanete snadno. Po dálnici D1 ze směru od Prahy i od Brna odbočíte z dálnice na exitu č. 104, dáte se směrem na Větrný Jeníkov, ten je vzdálen od dálnice jen 2km. Snowkitingový spot uvidíte napravo po výjezdu z lesa, na kopci se tyčí vysílač. Vlakové a autobusové spojení najdete snadno v integrovaném dopravním systému IDOS.
 

snowkiting-kurz-harakiri-kite-kurzy-cz-vetrny-jenikov-cesta-na-spot

Pokud ještě nemáte svůj snowkiting revír, nebo se chcete přidat k jiným snowkiting nadšencům, vyzkoušejte snowkiting spot Větrný Jeníkov. Nebudete litovat!
 

snowkiting-kurz-vetrny-jenikov-harakiri

Zdraví Petr, HARAKIRI kite kurzy

Chceš si i ty užít pořádný snowkiting? Přidej se na společný kite trip!