Helmu na kiteboarding mít, či nemít?

Zamyšlení, jestli používat na vodě při kiteboardingu helmu. Jaký je na to váš názor?

Pár důvodů, proč mít helmu na vodu si asi každý dokáže domyslet sám, ale jak tak jezdím po spotech a bavím se s kiterama, tak mě přijde, že nošení helmy na vodu je jako kdybyste nosili do vašich oblíbených sandálů pořádné, huňaté ponožky. Takové kiterské faux pas.
 

Pohled do reality

freestyle crash - melmu nebo ne?
 

Ovšem je potřeba se zamyslet nad tím, jestli jste kiter, který chce na vodě vypadat jako frajer, nebo kiter, který by nerad letěl ze spotu vrtulníkem směr špitál. Pokud jste pro první skupinu, nemá smysl, abyste dál četli.

Ukážu vám pár odstrašujících případů, abyste získali představu, co vše může na zalidněném kitespotu nastat. Avšak z mého pohledu na situace, kdy se jeden kiter srazí s druhým je absolutní neschopnost řídit kite a už vůbec se s kitem pohybovat mezi lidmi. Je to, jako kdybyste dali opici za volant a pustili ji do dopravní špičky velkoměsta.

Nad tímto videem by chtělo se trochu zamyslet. Nešlo ani tak o kiterovu chybu, a kite ho protáhl přes pěkný, kamený chodník.

 

 

V tomto dalším videu můžeme vidět problém kitera, který je zřejmě začátečník a podcenil sílu větru. Chudák skončí až v lese.
 

 

Přistávání kitu na pláži

Nad čím se však pozastavím je přistávání kitu na pláž. Na českých jezerech je to občas nadlidský výkon projít s kitem mezi stromy a občas i chatkami na pláži. Do toho ještě držíte v ruce prkno a stačí nějaká perlička v podobě poryvu, kite začne padat a náhle se do něj opře vítr. Výsledek je pěkný běh, ne-li průlet po pláži a zranění je na světě.
 

helmu na kiteboarding - mít či nemít

 

Proč bych si měl při kitingu krýt zrovna hlavu?

Určitě každý viděl někdy začátečníka i profesionálního kitera, jak ho kite táhne vodou. Vždy jede hlavou napřed. A kolikrát jste na vodě potkali třeba plovoucí špalek nebo prkno s hřebíky? Obrázek si už asi dotvoříte sami.
 

Jaký je můj názor na to, mít helmu na vodě?

Patřím mezi tu skupinu, která si radši obuje parádní tenisky místo sandálů, tudíž i helma na vodě je pro mě pasé, ale po mých vlastních zkušenostech (můj průlet po pláži na Rozkoši s následným přistáním do křoví, nebo když mě trefilo na Prasonisi vlastní prkno do týlu) si myslím, že by se občas hodila.

A co ty? Nosíš helmu? Už tě někdy zachránila nebo naopak nastala situace, kdy na hlavě chyběla?