Kam vyrazit za Snowkitem

Otázku, kterou často slyšíme, je; kde můžu jezdit? Opravdu kdekoliv! Jen ne na komerčních lyžařských sjezdovkách!
 

Louky a pole

Perfektní místo pro začátečníky, je zemědělská půda, v zimě jsou pole pokryty tlustou vrstvou sněhu, to vám poskytuje skvělé hřiště. Nejprve se však ujistěte, jestli můžete na tomto poli být! Zmrzlé jezera jsou také úžasné pro jízdu, ať už na ledu nebo sněhu. Poskytují dostatek volného prostoru. Pokud je led čistý, můžete dokonce použít brusle na led!
 

Kopce a hory

Tady začíná opravdu být zábava. Mít snowkite, je jako mít vlastní osobní lyžařský vlek, který vám umožní jet do kopce. Kopce a hory také vyžadují trochu víc dovedností, ujistěte se, že máte své dovednosti roztříděné a odpovídajícím způsobem.

Snowkite spots - Norway

Níže najdete některé z nejlepších lokalit na snowkiting! Některé vás překvapí!

 

# 1 Norsko

(dostupné / drahé / volně žijící zvířata / velké množství míst)

Země plná údolí mezi hlubokými fjordy a vysokými horami, ledovci, zmrzlé jezera pokryté sněhem a nezapomeňte na krásné ženy. Jinými slovy, ráj snowkitera. Norsko nabízí neomezené sněhové spoty s různým terénem, ideální pro různé druhy disciplín ve snowkitingu. Většina míst je velmi dostupná díky velké infrastruktuře a údržbě při sněžení. Jedním z nejslavnějších míst je velká plošina jménem Hardangervida. Nevýhodou této sněhové destinace jsou její výdaje. Norsko je srovnatelné s jinými destinacemi poměrně drahé.

Stejná oblast je domovem jednoho z nejvíce extrémních snowkite událostí: Red Bull Ragnarok!
Více o snowkitingu v Norsku a jak se tam dostat najdete v tomto článku.

Snowkite spots - Norway

Snowkiting v Norsku: očekávejte otevřené dětské hřiště, stálý vítr a nějaké kopce.

 

# 2 Island

(drahé / méně alternativní aktivity / divoká zvěř / velké množství míst)

Island je známý svými majestátními krajinami, rozlehlou tundrou, ledovci, polární září a geotermálními lagunami. S druhým největším ledovcem Evropy nazývaným Langjökull, silnými větry a úžasnou kulisou sopečných hor, nabízí Island jeden z nejlepších podmínek sněhu na světě. Nicméně, pokud plánujete snowkiting na Islandu, musíte si rezervovat let. I přes jedinečný zážitek, který vám Island přinese, to bude poměrně nákladné.

Snowkite spots - Island

Snowkite spots - Island

 

# 3 Švýcarsko

(snadno dostupné / drahé / alternativní aktivity / střediska)

Neobyčejné hory se s velkými plochami, loukami, vysoce kvalitními středisky a centrální polohou činí Švýcarsko jednou z nejoblíbenějších evropských zemí sněhu. Země je velmi dostupná, ale stále nabízí odlehlé spoty na snowkiting v Alpách. Sousedními svahy na severu i na jihu poskytuje Švýcarsko místa pro všechny směry větru. Jedním z nejlepších míst pro snowkiting je sedlo Simplon. Ve Švýcarsku je táké spousta alternativních aktivit.

Snowkite spots - Švýcarsko

Snowkiting v horách, zkušení mohou dosáhnout nejvyšších vrcholů.

 

# 4 Černá Hora

(levné / klidná místa / různá krajina / alternativní aktivity / festivaly)

Černá Hora je relativně levná ve srovnání s jinými zeměmi a je tedy atraktivní pro lidi s malým rozpočtem. Země dodává fascinující krajinu s neuvěřitelnými sněhovými spoty. Vzhledem k tomu, že Černá Hora je v tichomořských destinacích méně známá je snadné zde najít prázdné spoty bez lidí. Pro ty, kteří dávají přednost cenově dostupnému, krásnému sněhovému cíli, se podívejte na Černou Horu. Lift Up snowkiting akce je neuvěřitelný, cenově dostupný výlet.

Snowkite spots - Černá Hora

Snowkite spots - Černá Hora

Kite nebe existuje a nachází se v Černé Hoře!
 

# 5 Francie

(přístupné / přiměřené ceny / omezený počet sotů)

Snowkite spots - Černá Hora

Stejně jako Švýcarsko je Francie pro většinu evropských zemí velmi dostupná a nabízí některé dokonalé sněhové spoty, jako je průsmyk Lautaret a Petit St Bernard s výhledem na Mont Blanc. Na rozdíl od předchozích zemí je Francie poměrně levná, pokud jde o jídlo, ubytování a alternativní činnosti. Přestože jsou snowkite spoty mezi snowkitery dobře známé, Francie nabízí vše, co můžete požadovat, abyste si čas užili. Nabízí také odlehlejší spoty, kam je potřeba si vyšlápnout se sněžicemi nebo pásy.
 

Když se na to tak podívám zpětně, tak se snowkite na dobrých spotech u nás pomalu stavá exotikou stejně jako kiteboarding. Tady najdeš mapu blízkých spotů.

Jaký spoty máš nejraději ty a na jaký spot jezdíš nejčastěji?

Čau Folty