Kite mekka - Španělsko Tarifa

Celkem všude najdete, že Tarifa je kitová Mekka a ráj kiterů. Já toto mohu jedině potvrdit a přidat fakt, že ne pouze pro kite, ale také pro windsurfing, surfing a všechny druhy foilů. Za poslední rok jsem španělskou Tarifu navštívila několikrát a hned několika způsoby.

1. Verze: let - apartmán
2. Verze: let – obytné auto
3. Verze: vlastní cesta

1. Tato verze je určitě jednou z nejpohodlnějších. Ovšem jste závislí na jednom místě, a to je velká škoda, protože v okolí Tarify je hned několik krásných spotů. Můžete autem popojet na jiné spoty, ale každý večer se musíte vrátit „domů“. Samozřejmě záleží na každém co má kdo rád, ale za mě byla nejlepší varianta s obytkou. Nicméně ubytování jsme vybrali parádní. Bydleli jsme přímo na pláži, takže z balkónu jsme koukali přímo na spot a měli jsme krásně pod kontrolou, jestli už zapnuli vítr ?

2. verze byla za mě naprosto TOP! Letenka do Malagy se dá sehnat za pár korun, přímo na letiště vám přistaví obytné auto a můžete rovnou vyrazit na váš výlet.  Ve chvíli, kdy letíte za kiteboardingem, tak letíte mimo jejich letní highseazon (v tu dobu je většina pláží pro kiteboarding uzavřena) a v tu dobu jsou letenky levnější a zároveň i pronájem obytného auta. My jsme měli pronajato od Southcamper a byli jsme naprosto spokojení. Jak servis, tak auto bylo skvělé. Díky tomu, že v tomto cípu Španělska můžete potkat různé síly větru a i směry, tak být mobilní se opravdu vyplatí. Nám se například stalo, že na Tarifě foukalo moc silné Levante a jeli jsme se schovat do Algeciras, kde byl vítr úplně supr! A hlavně se můžete každé ráno probudit s jiným výhledem z postele ?
 

Tarifa, Španělsko kite Mekka - Parking pro obytné vozy v los lances
 

3. návštěvu Tarify jsme absolvovali cestu vlastním vozem. Velké plus této cesty je, že nejste omezeni váhou pro odbavení, takže můžete vzít spoustu „hraček“, které na Tarifě užijete. Ve městě je skvělý skate park, dá se tam na několika plážích surfovat a pro kiteboarding užijete jak twintip, tak vlnové prkno.  Jednoduše zaplníte celé auto! Po cestě se dá zastavit na spoustu zajímavých místech. My jsme například zastavili v Hosegoru, což je surfový ráj. Viděli jsme borce na  čtyř metrových vlnách, velkou celoměstskou párty venku v ulicích San Sebastianu a po cestě zpět jsme projeli nádhernými Pyrenejemi. Ovšem z Prahy je to 3000 km a to je fakt daleko.
 

Tarifa, Španělsko kite Mekka - Vlnový ráj pro surfaře v San Sebastian

Když shrnu všechny tři návštěvy, tak jednoznačně vede varianta číslo 2. Přiletět za pár peněz a procestovat spoty obytkou ?

 

Tarifa, Španělsko, kite Mekka -  Parkoviště u Tarify
 

Spoty mnou navštívené v prosinci 2019:

 

Algeciras

Téměř flatový spot (opravdu mírný chop), při Levante směr větru sideon, vhodný pro všechny levely, když na Tarifě fouká Levante až moc, tady je o kousek míň.
 

Palmones

Vlny podobné jako na Tarifě, zase jsme sem jeli při silném Levante a byl tady téměř čistý onshore, level pokročilý.
 

Tarifa Los Lances

Zde jsou hlavně vlny, jezdí se jak Poniente, tak Levante. Ovšem Levante bývá silnější a poryvovější, v tu chvíli je směr sideoff. Při Poninente je vítr stabilnější a směr je onshore až sideon, level pokročilý a expert.
 

Valdevaqueros 

Také vlnový spot, jezdí se zde oba směry, ale více Poniente. Díky tvaru pláže je při Poniente směr větru sideon, level pokročilý.
 

Conil 

Vlnový spot, potkali jsme se zde se silnými proudy, při Poniente hezký stabilní vítr a směr sideon.

 

Tarifa, Španělsko, kite Mekka - Pláž u Conil

 

Typy větru:

Levante (východní) velmi silný vítr vanoucí především v létě
Poniente (západní) vane od Atlantského oceánu

Všem doporučuji se na toto místo podívat. Kombinace krásné přírody, super větru a milých lidí je nepopsatelná! Více fotek z tohoto místa najdete na mém instagramu karolina_vlcek.

Mějte se a na vodě na viděnou!
Kája