Kiteboarding trip Tarifa

V létě nám rodinka Novotných říkala o slavným kite spotu Tarifa, jak tam na zimu jezdí a jak to tam je super a tak dále a tak dále...
Během pár měsíců se nám to rozleželo v hlavě, sehnali partičku a letošní zimu jsme vyrazili taky.

Tarifa byla ve Španělsku donedávna známá pouze jako vesnička s nezvykle vysokým počtem sebevražd, možná kvůli větru, který tu fouká skoro pořád od rána do noci a nekitery doháněl k šílenství :))

Cesta 3000 km, 2 dny, jedna noc

Jeli jsme dvěma auty, v jednom jsem jel já s taťkou, Tomášem Fialou a Honzou Petrem. Ve druhém autě jela celá rodinka Ježkových, Petr, Pavla, Domča a Filip. Na Tarifu je to cca 3000 km a jeli jsme to dva dny s přenocováním ve Francii v Montpellier.

 Kite trip tarifa – silnice na plaz

 

Vítr LEVANTE a PONIENTE

Na Tarifě fungují dva větry Levante a Poniente a na každý směr se jezdí na jiné spoty.

Poniente je slabší vítr, který vane od moře. Když vane Poniente, tak se kituje přímo v Tarife.

Levante může být velice silný vítr (často až 25m/s), který fouká od pevniny a tím pádem je i poryvovější a Tarifa je jím velice známá.
Když fouká tento směr, jezdí se v Palmones, Valdevaqueros, Balneariu a Los Canos de Meca.

 Tarifa - 2015 NOBILE PRO 50/FIFTY

 

KITESPOTY - cestovaní za větrem


Palmones
je kousek od Gibraltaru, cca 30 km od Tarify. S velkým přílivem se dělá na pláži super lagunka.  Ta sice není moc veliká ,ale když lidi přemýšlí, dá se na ní dobře pojezdit. Když už přeci jen není zbytí, oželíte lagunu a vyjedete na moře, je všude mraky místa a parádní chop. Alespoň v tuto roční dobu :-). V létě asi bude trochu víc narváno.

 Tarifa - kite spot Palmones  Tarifa - kite spot Palmones  Tarifa - kite spot Palmones - freestyle  Tarifa - kite spot Palmones - freeride  

 

Valdevaqueros
Na tohle místo cestujete asi 5 km od Tarify a je to dlouhá široká pláž, na které jsem si užil skvělý chop. Trochu nevýhoda je, že když jezdíte od břehu tak vám do očí praží slunce a nic moc nevidíte.

 Tarifa kite spot Valdevaqueros - pristup na plaz   Tarifa kite spot Valdevaqueros - freeride

 

Los Canos de Meca
 Po příjezdu na tenhle spot nám Honza Petr udělal historickou přednášku, jaké různé bitvy se zde odehrály. Natěšenej na svou bitvu s větrem v zádech jsem nakonec pokořil tento spot téměr s frapečkem u lehátka :-( Prý se zde dělají velké a silné vlny, které jsem letos bohužel neokusil. Hold větru dešti neporučíš a i meka kiteboardingu si prostě dá někdy voraz.

 Tarifa kite spot Los Nacos de Meca - minaret    Tarifa kite spot Los Nacos de Meca – chytáme vlny na surfu

Tarifa je a bude dál v mém hledáčku. Už jen k kvůli těm nepokořeným vlnám se sem musím vrátit. Všem tak doporučuji vyrazit na tento spot na delší dobu, nebo se prostě mrknout na předpověď :-).

Autor: KITEBOARDING.CZ je na Google+