Kitesurfing v Holandsku

Zdar kiteři, čtenáři, příznivci adrenalinových sportů.

Začátkem července jsem si užil perfektní dvoudenní kitování v zemi větrných mlýnů mezi městy Muiden a Muiderberg západně od Amsterdamu.


Holandsko kite spot mapa


V Holandsku jsem nebyl prvně, a tak už nějak v podvědomí mám za tu dobu, co sem jezdím, že tu buď fouká anebo prší. Takže cajky s sebou!

Byl jsem pracovně v Amsterdamu a jelikož mi vyšlo trochu volna, neváhám a jedu na dva dny ke spotu k městu Muiderberg. Na předpověď nehledím a prostě si tu zaparkuju. A vyplácí se! Nádherné počasí, stabilní vítr, super lidi kolem.
 

Holandsko kite beach Flysurfer Speed5


Vybavený jsem FLYSURFERY 18kou a 12kou Speedem 5 a oba je provětral. První den vítr okolo 6m/s, to dávám pohulit 18ce a další den nálož okolo 10m/s, tak jedu 12ku.


Holandsko kiting - moje výbava


Voda je chladná, takže neopren. Jezdím 5/4 mm a teplota se přes den pohybuje okolo 33 stupňů. Je mi akorát.


Holandsko kiteboarding - Flysurfer Speed5
 

S sebou mám nové prkno FLYSURFER RADICAL 6, na které jsem si okamžitě zvykl a jsem mile překvapen. Radical 6 je točivá, hravá, lehká, výborně drží hranu a krásně se odpaluje do skoků. Prostě TOP!


Holandsko kiteboarding - Flysurfer Radical6.jpg


Je tu mělko a i dva kilometry od břehu vklidu dosáhnu na dno. To je skvělé pro začátečníky a je fakt, že jich tu bylo poměrně dost, což ovšem ničemu nevadí. Prostoru je tu opravdu hafo...
 

Holandsko kiting - poslední na spotu
 

Dva dny v Holandsku jsem užil na plné pecky a třeba tento stručný článek navede někoho z Vás a udělá si pěkný výlet za větrem na toto krásné místo.

 


Máte taky nějaká oblíbená místa na kitesurfing? Kde? Byl už někdo z vás u Muiderbergu? Podělte se s námi.

Zdraví Nemo