Naish hydrofoils 2024

Pro rok 2024 Naish představil nové modely hydrofoilů na kite, wing, SUP a surfing. Mrkneme se, co je jinak a co je nového.
 

U hydrofoilů došlo pro rok 2024 k výrazným změnám a vylepšením. Celkově je řada koncipována tak, aby modely měly velký rozsah využití v různých podmínkách a také přesah mezi jednotlivými sporty. Je tak docela běžné, že jedno křídlo je využitelné na více sportů, ať už jde o kite, wing, SUP nebo surf. Podíváme se na jednotlivé modely a jejich zaměření. Všechna křídla jsou vyrobena z carbonu pro dosažení nejlepších vlastností.

2024 Naish foils

 

2024 Kite Foil

Hydrofoil zaměřený pro jízdu s kitem zůstal zachován z minulých let. Křídla jsou vyrobena z carbonu, takže jsou lehká, velmi tuhá a taky krásně vypadají. Přední křídla prošla mírnou úpravou tvarů pro dosažení ještě lepších vlastností. Kite foil křídla jsou při jízdě stabilní, hravá a snadno ovladatelná. Vyznačují se brzkým a plynulým nástupem levitace a současně schopností dosahovat vysokých rychlostí. Díky tomu nabízí široké pásmo využití, co se týká váhy kitera a jeho pokročilosti. Kiter se tak poměrně snadno může učit na stejném foilu, na kterém pak bude jezdit dalších 5 let, aniž by ho omezoval.

Dostupné jsou velikosti 650 / 810 / 980 cm2

 

2024 Ultra Jet

Tento hydrofoil je pro rok 2024 úplnou novinkou. Nahrazuje svého předchůdce Jet a zachovává si i jeho zaměření. Je však kombinací s loňským modelem Jet MA.

Oproti řadě Jet má Ultra Jet nižší profil křídla a kompletně přepracované konce křídel. Ty jsou zaoblená a mírně zahnutá vzhůru, což přináší větší bezpečnost a také odolnost při nárazu na dno v mělké vodě. Zachovává si maximální stabilitu a plynulost nástupu levitace s výrazným posunutím hranice maximální rychlosti právě díky nižšímu profilu křídla.

Začátečník se tak na tomto křídle velmi snadno naučí jezdit a současně ho křídlo nebude brzy limitovat malou rychlostí jízdy. Velké velikosti jsou ideální pro začátečníky a těžší jezdce s wingem. Střední velikosti jsou dobrou volbou pro pokročilejší wingaře a začínající surfaře či wind surfaře a malé velikosti pro zkušené a lehké wingaře, surfaře, nenáročné wind surfaře a i na učení s kitem nebo pro těžší kitery do slabého větru.

Naish 2024 Ultra Jet je dostupný v široké paletě velikostí: 850 / 1050 / 1250 / 1650 / 2000 a 2450 cm2

 

2024 Mach 1

Další novinkou pro rok 2024 je model Mach 1, který je ztělesněním rychlosti a dravosti. Jde o velmi tenké a štíhlé křídlo s minimálním odporem, ale současně zachováním dobré stability v širokém pásmu rychlostí.

Mach 1 bude jasnou volbou pro kitery a wingaře milující rychlost, ale také freestyle nebo agresivní jízdu ve vlnách. Využití najde také v bezvětří při tahání za člunem.

Dostupné velikosti: 550 / 700 / 900 / 1100 cm2

 

2024 Jet HA

Model Jet HA zůstal zachován z přechozích let a pro rok 2024 má ale kompletně přepracovaná křídla pro maximální efektivitu jízdy a vysokou stabilitu. Jde o velmi štíhlá a rychlá křídla s minimálním odporem, která jsou současně velmi stabilní a drží si směr jízdy.

Jet HA je jasnou volbou pro pumping, SUP, downwind, jízdu v malých vlnách, surfaře a také wingaře milující rychlý freeride. Díky široké paletě velikostí ale může být volbou i pro méně zkušené ambiciózní jezdce.

Jet HA je dostupný ve velikostech 640 / 840 / 1040 / 1240 / 1440 a 1840 cm2

 

2024 Wing / Wind 914

Novinka zaměřen na extrémní rychlost pro wingaře a windsurfery. Oproti ostatním modelům má jiný a velmi tenký profil křídla pro minimální odpor a malý lift pro možnost dosahovat velmi vysokých rychlostí. Vyžaduje větší rychlost pro nástup levitace.

Křídlo vhodné pro wing rychlostní závody a zkušené windsurfaře.

 

Masty

Pro sezónu 2024 prošly masty drobnou změnou. V nabídce jsou 3 různá provedení v závislosti na použitých materiálech. Hliníkový, který je základní verzí pro nenáročné uživatele. Carbon 55 pro náročné uživatele vyžadující větší tuhost mastu a přímou odezvu a Carbon 100 s maximálním obsahem uhlíkových vláken pro profesionální jezdce vyžadující výkon bez kompromisů. Carbonové masty mají také robustnější základnu, která dokáže odolávat i velkým zatížením při vysokých rychlostech, freestylu a pumpingu.

Masty si zachovávají kompatibilitu s modelovou řadou S27, takže je možné nový mast pořídit jako vylepšení stávajícího setu.

 

Modely 2024 najdeš i na našem shopu. Během podzimu je zařadíme do nabídky, tak aby objednané kousky byly do sezóny 224 u svých majitelů. Tolik k nové kolekci hydrofoilů Naish 2024, příště se podíváme na další vybavení.

Čau Leguán

Doporučené produkty8