Proč nosit helmu na vodu

Pokud jsi začínající kiter, tak je helma přínosná jak pro tvoji bezpečnost a to nejen z hlediska ochrany hlavy, ale taky tím dáváš ostatním zkušeným kiterům najevo, aby si i oni dávali na tebe pozor. Neříkám, že se ti budou uhýbat obrovským obloukem, nicméně ti určitě nějaký prostor nechají. Zároveň je dobré mít výraznou barvu helmy, protože když budeš jezdit dál od břehu a něco se ti stane, tak ta helma bude takový maják, díky kterému je větší šance, že si tě někdo všimne, když nastane nějký problém.

Pokud už jsi zkušený kiter, tak to neznamená, že helmu nosit nemusíš. Já helmu běžně nenosím, ale většinou ji mám pokud fouká silný vítr, trénuju na hydrofoilu, nebo třeba jezdím ve velkých vlnách. Helmu taky třeba nosím, když si chci natočit nějaké video na akční kameru. Není nic jednoduší, než zmáčknout čudlík na kameře, kterou mám přidělanou k helmě. Dá se jezdit s kamerou v ruce a natáčet ostatní, ale to není taková sranda a tím, že musím kameru pořád držet, tak nemůžu skákat jako bez ní.

helma na vodu GUL Proč nosit helmu  - BangProof Bucket

Další výhoda helmy, je že tě svým způsobem chrání před sluncem. V teplých krajích, jako je Egypt, Řecko, nebo Itálie... se snadno spálíš a určitě nikdo nechce jet na kitetrip, na kterém tě ze 14 ti dnů bude 10 dní bolet hlava ze slunce. 

Jsou jistě kiteři, kteří helmy nenosí, protože se jim nehodí k neoprénovému outfitu, nebo si s helmou připadají jak kokosy na vodě. Nebo na druhou stranu by někdo helmu rád nosil pro svoje bezpečí, nic méně se pohybuje v komunitě, kde se helmy skoro vůbec nenosí. I pro takové už dnes existuje řešení. Jedná se o takový klobouček nebo kšiltovku, které nikoho na hlavě neurazí a hlavně jsou nenápadně vyplněny speciální pěnou, která tě ochrání při nárazu do hlavy.

helma na vodu BangProof Bucket helma na vodu BangProof Bucket

Tento klobouk respektive helma splňuje certifikaci CE EN 1385, takže se opravdu nemusíš bát, že to je nějaký šmejd. BangProof je za mě ideální volba pro všechny vodní sporty včetně kitingu. Oproti klasickým helmám tento klobouk disponuje vypracovaným kšiltem, takže ti voda nebude kapat přímo do obličeje a slunce ti téměř vůbec nebude svítit do očí.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat svojí stávající helmě, protože bez ní bych tu už asi nebyl a nebo bych nebyl schopný ťukat do klávesnice jako zdravý člověk. Takže noste helmy nebo BangProof ať tu v naší malé republice zůstane co nejvíc mentálně zdravích kiterů. :-)

Ať to lítá, Piškot

Doporučené produkty7