Škola kite triků - Jak na blind

Jak s kitem na blind a hlavně nejčastější chyby, proč se nedaří.

Každý z vás již určitě někdy viděl tento trik v akci. Vypadá docela jednoduše, co myslíte ? Já si to každopádně myslela do té doby, než jsem jela na vodě a chtěla ho vyzkoušet. Najednou jsem absolutně netušila, jak se tam do takové pozice proboha dostat. A už to jednoduše vůbec nevypadalo :-D


Škola kite triků - jak na blind - jízda v blindu


Základním přepokladem pro odjetí tohoto triku je, že umíme jezdit na tose side, někdy se také říká jízda na switch. Může se to zdát hodně podobné, největší rozdíl je asi v tom, jak se dostat na přední hranu prkna. 

Při toe sidu vcelku stačí, když dáme váhu více na celou plochu prkna a zadní nohu kopnu tak, aby se z ní stala noha přední. Tím dojde k přetočení a my jedeme na špičkách.

Pro dosažení jízdy na Blind už to chce více práce v začátku, kdy se musím odrazit od vody a do blindu v podstatě naskočit. Ve videu uvidíte malý rozbor dvou nejčastějších chyb.

První chybou je vystrčení zadku, to napomůže k tomu, že nás drak přetáhne dopředu a my padáme na záda do vody.  Další chybou, která se s touto úzce spojuje, je nedostatečné protlačení přední nohy (přední myslím již v blindu), čímž prkno nedostaneme řádně na hranu na špičky a padáme opět po zádech. 

Velmi důležité také je zůstat stále cca ve stejném sklonu k vodě a protočit opravdu jen nohy. Mě třeba hodně pomáhá povolit si trapéz a již před blindem si trapéz pootočit na těle. 

Tak snad vám můj článěk pomůže a přeji hodně zdaru a trpělivosti!!!
 

 

P.S. Pády ve videu jsou "samozřejmě" pouze nahrané, abyste viděli chyby 8-) :-D :-D

Čau, KajTerka