Co navštívit na kite tripu na Lefkádě – řeka Acheron

V tomto článku se dočtete o krásném výletu nejen pro kitery na řeku Acheron nedaleko řeckého ostrova Lefkáda.

Pokud vám zrovna nebude na Lefkádě foukat, či už budete jen unaveni z každodenního kitování, tak mám pro vás tip na jeden z nejkrásnějších výletů, které se dají podniknout nedaleko ostrova.
 

Lefkada-kite-vylet-Acheron-opice.jpg Kite-trip-Lefkada-Acheron.jpg


Cca hodinu cesty od Lefkády se nachází řeka Acheron. Auto zaparkujete v městečku Gliki. Je zde neplacené parkoviště, kde jsou i nějaké restauračky s občerstvením. Poté máte 2 možnosti - buď se vydáte vodou proti proudu řeky a zpět opět řekou po proudu, nebo jít přes hory cca hodinku a půl a zpět se nechat unášet proudem.
 

Lefkada-kite-trip-acheron-cervena-stezka.png
Lefkada-kite-trip-Acheron-Most.jpg  Recko-Lefkada-Acheron-river-vodopad.jpg

Řeka je ve většině míst mělká po kolena, ale asi v 5 místech se musí kousek plavat. Není to nic náročného, ale pro děti bych doporučil si s sebou vzít nafukovací matračku, či kruh. Na cestu si vemte boty s pevnou podrážkou – neoprenové botky, nebo tenisky.


Recko-Lefkada-acheron-bridge.png Kite trip Lefkáda - reka acheron


Jako cílový bod si můžete zvolit vodopád, který se nachází asi 500m za velkým kameným mostem přes celou řeku. Řeka se tam rozdvojuje a když se dáte proti proudu levým přítokem, tak na vodopád narazíte asi po 100m. Voda je pekelně ledová (cca 16-18°C), ale za to křišťálově čistá. Voda spolu s pískovcovými skálami vytváří opravdu nádherná panoramata.
 


Po cestě zpět na Lefkádu doporučuji ještě navštívit vesničku Ammoudia, kde se vlévá Acheron do moře. Je zde velmi vyhlášená surfařská pláž, kde se za větrného počasí tvoří vlny a místní borci si je dávaj. Víc o Ammoudii psal v dřívějším článku Kulis.

Víte někdo o nějakém dalším pěkném výletu nedaleko Lefády? Pochlubte se v komentářích.

Zdraví Marťas