Visegrad Snowkite Cup Orava 2024

Skvělé počasí, stabilní vítr, super lidi a našlapané závody plné adrenalinu a zážitků!

Visegrad Snowkite Cup

V tomto duchu se o víkendu 20.-21.1.2024 nesl již 8. ročník mezinárodních závodů Visegrad Snowkit Cup a tento ročník vyšel naprosto úžasně. V Sobotu nás probouzelo Sluníčko a vítr vanul již od brzkých ranních hodin. Po příjezdu na spot tradičně do 10 hodin registrace do závodů.

Visegrad Snowkite Cup Visegrad Snowkite Cup

Soutěžilo se v kategoriích RACE (lyže, snowboard) a Hang-time. Celkem se do závodů příhlásilo okolo 20. závodníků z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska.

Kategorie RACE byla stanovena na trati o délce cca 2km a jelo se celkem 9. rozjížděk po 2 kolech. Start byl zahájen v 11 hodin dopoledne a první polovina rozjížděk se jela do 13 hodiny, po které byla hodinová pauza a pokračovalo se dalšími čtyřmi rozjížďkami.

V kategorii RACE na lyžích vybojovali 1. Piotr Damec, 2. Petr "nemo" Němeček, 3. Bartlomiej Lach.

V kategorii RACE na snb bylo pořádí následující: 1. Jindřich Houštěk 2. Roman Urbánek 3. Martin Kulaja

Po odjetí kategorie RACE, která byla ukončena okolo 15 hodiny se z důvodů poklesu síly větru uvažovalo, zda-li se kategorie Hang-time vůbec pojede. Avšak během další hodiny vítr opět zesílil, bylo rozhodnuto a i tuto kategorii se zdárně podařilo odjet.

Pořádí v kategorii Hang-time dopadlo následovně: 1. Jindřich Houštěk 2. Petr Němeček 3. Roman Urbánek

V něděli již vítr téměř nefoukal, ale zase nám svítilo Slunce a bylo krásně teplo. Pokračovalo se doprovodnými programi pro děti, odjel se závod pro běžkaře (Visegradská Bežka) a v poledne byla tato krásná událost ukončena vyhlášením vítězů a závěrečným ceremoniálem.

Po celý víkend bylo nádherné počasí, na místě bylo zřízeno jako vždy zázemí s bufetem, vyhřívaným stanem a animačními programi pro ty nejmenší a celkovou skvělou atmosférou Děkujeme všem, kdo na akci přijeli a zároveň našim sponzorům, kteří nás podporují a příspívájí k rozvoji těchto krásných akcí!