POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

Jaký je kite FLYSURFER CRONIX?

68
+Napiš článek
 

O tom jaký technologie kite má a co je na něm unikátního si můžete přečíst v tomto kite článku. Já tedy spíše napíšu jak se to celé chová :-)

Flysurfer Cronix
Flysurfer Cronix
Flysurfer Cronix
Flysurfer Cronix

Ke kitu dostanete Flysurfer R.E.D. pumpičku, která vypadá naprosto stejně jako ostatní pumpičky jen se chová jinak než ostatní. Pokud je tlak v banu vyšší jak 5.8 PSI pumpička fouká pouze směrem dolů a člověk se tedy neunavuje vytahovaním - ve zkratce když je kite už dost nafouklý, ale potřebuju ho do tvrda, tak pumpička jde nahoru lehce, dolu se do toho mohu opřít. Někdo řekne blbost, ale ja se rád nenadřu a tak se mi to líbí.
Kite když vybalím tak si všimnu hned několika jiných věcí, než u ostatních nafukovaček. Na odtokové straně je vývaz (ADAPTIVE AIRFOIL technologie), spíry jsou pouze do 3/4 kitu - zbytek jsou výstuhy, 2 nafukovací ventilky z toho jeden je velký jak 5ti koruna a na kraji je šňůrka na self-relaunch (samostartování).
Kite má 2 ventilky - jeden je pro kompresor a vypadá stejně jako u ostatních nafukovacích kitů a druhý ventilek je speciální s velkou dírou a pro rychlejší a snazší nafukování - nikdy předtím nebylo lehčí nafouknout kite!

Flysurfer Cronix
Flysurfer ventilek
Oba ventýlky
Oba ventilky

Systém self-relaunch je další věc co nikde nevidíte. Od teď můžete bezpečně startovat kite z kraje okna bez pomoci ostatních kiterů. Jsem zrovna na Sicílii a docela často se mi stává, že není nikdo, kdo by mi odstartoval kite a šoupat ho po zemi do powerzony bych si tu nedovolil - na zemi někde bodláček, výhonek atd… kite se může tedy razdva prodřít. I když je velmi kvalitně ušitý! A jak to funguje? Kite si připravím na kraj okna, otočím ho jako bych ho chtěl někam odnést a do takového zasouvacího systému přiložím sandbag-závaží (součástí kitu), který kite drží aby neulétl. Sandbag je chycený tak, že nemá šanci vypadnout. Zásekový systém se otevře až když se napne spodní část vývazu. Kovová tyčka se tedy uvolní až tehdy kdy je kite připraven letět a kiter cítí, že může startovat.

Flysurfer Cronix
Self-launch systém
Self-relaunch systém
Self-launch systém
Oba ventýlky
Kite čeká na odstartování
kite čeká na odstartování
Kite čeká na odstartování
Self-relaunch
Self-launch
Self-relaunch
Self-launch

Jak jsem psal spíry jsou pouze do 3/4 kitu a zbytek jsou výstuhy právě pro technologii ADAPTIVE AIRFOIL. Po celé odtokovce je vývaz. Kitu se při přitažení baru nekroutí jen uši, ale zavírá se celá odtokovka. Toto lze jednoduše třemi variacemi nastavit jak moc si přeji toto zalomení využívat. Kdo chce mít perfektní hangtime nastaví si největší zakřivení, kdo chce unhook nastaví si nejmenší zakřivení. Případně nechá univerzál mezi. Úprava tohoto nastavení je do 5s - NIC SLOŽITÉHO NEBO TEŽKÉHO. Na uších kitu si mohu nastavit ještě výkon na baru - ale to si člověk nastaví jednou a pak už nic nemění. Další výhodou ADAPTIVE AIRFOIL je startování kitu z vody. Kite lze odstartovat i ve velmi slabém větru buď za jednu šnůru, nebo přitažením obou krajních šnůr a vycouváním kitu stejně jako komorové kity. Zkoušel jsem 8ku, 10ku i 12ku ve větru 4-5m/s odstartovat z hloubky s prknem na nohách a nezaznamenal jsem sebemenší problém. Startováním pozpátku umí v dnešní době spousta kitů, ale zde právě hraje velkou roli zakřivení odtokové hrany, takže to funguje i při velmi slabém větru. Restart je tedy naprosto úžasnej.

Self-relaunch systém
Nastavení tahu na baru
Nastavení tahu na baru
Nastavení tahu na baru
Oba ventýlky
Unhook nastavení
Hangtime nastavení
Hangtime nastavení
kite čeká na odstartování
Bridle systém
Flysurfer Cronix
Flysurfer Cronix

Jak se tedy kite chová při jízdě? Skvěle :-) Jsem zvyklý posledních pár let jezdit pouze komorové kity na kterých miluju konstantní výkon, relativní klid a hangtime. Přesně toto má CRONIX, plus je to nafukovačka, která umí být pěkně točivá a dokáže parádně odpadat po větru při unhook. Zkoušel jsem na vodě všechny velikosti s různým nastavením. A opravdu každý má něco do sebe a přitom kite nadále funguje stejně dobře. Pokud si vzpomínám na nějaké nafukovačky a jejich nastavení pro různý tah na baru, tak tah byl znatelně jiný, ale pak se třeba hůře kite startoval z vody, neměl takový depower, ovládání už bylo takové jiné, divné :-) atd… Zde jsem tyto věci nezaznemenal. Kdo má rád výkon na baru tak si ho tu nastaví, ale kite se bude chovat pořád stejně!

Restart z boku
Restart z boku
Restart z boku
Restart z boku
Self-relaunch
Plný depower
Plný power
Plný power
Self-relaunch systém
Restart ze zadu
Restart ze zadu
Restart ze zadu
Nastavení tahu na baru
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m
Flysurfer Cronix 12m

Je to jeden kite na vše. Ani nevím jakého typu kite je, ale tipnul bych Open-C s neskutečným depowerem a snadným startováním. Ať se jedná o uplnýho začátečníka, nebo profíka každý si s CRONIXem najde své. Chci se štípat na unhooku - kite je jak přibitej a velice slušně kope, kdy lze bezproblému dostat chvilkový mrtvý bod pro přehmaty a zároveň krásně odpadat po větru - nějaký backstole (couvání při přitaženým baru) tu nehrozí. Chci skákat opravdu vysoko a mít hangtime - nastavím a mám hangtimovou mašinu. Kiteloopy není žádný problém dělat s 12kou - kite dokáže být opravdu velice rychlý a tím se hodí i do vln s perfektním restartem! Kite je opravdu velice příjemný na baru a člověk ho cítí ať je kite kdekoli. Držením uprostřed baru si kite člověk tolik nestrhává, ale na krajích kite točí na místě.

Hangtime nastavení
Flysurfer Cronix 12m a Lukash
Flysurfer Cronix 12m a Lukash
Flysurfer Cronix 12m a Lukash
kite čeká na odstartování
Celá řada Flysurfer Cronix
Batoh
Batoh

Flysurfer mi udělal velkou radost, že vytvořil nafukovačku FLYSURFER CRONIX s podobnými vlastnostmi jako je FLYSURFER SPEED3. A od teď zapadá do mé řady a bude i v mé kite škole KITE4FUN.

Od května buduji nové kite centrum v Egyptě, které by mělo být v září hotové pro kitery. V kite centru bude velká kite storage, bar s drinky a občerstvením, kite půjčovna, kite škola a full service na pláži. Toto kite centrum bude první v Egyptě s kity FLYSURFER - takže kdo přijede může si bezplatně vyzkoušet kity CRONIXE, SPEED3, SPEED4 s kiteboardy FLYRADICAL 4, FLYDOOR a pak si je případně půjčit na zbytek pobytu. Já budu přitomen od začátku září.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

dannovak@email.cz

zdar drakaři:-), tak jsem měl možnost v neděli 8.9. vyzkoušet cca 1,5h Cronixe 10m....upřímně mě překvapil:-) Bral jsem ho na vodu v době když už tak nerubalo a vítr byl tak 7-9m, pouze chvíli jsem ho jezdil trochu zatažený. Měl jsem teda pro jistotu na nohou vrata 153x44. Poměrně hned jsem si na Cronixe zvyknul, tah na baru tak střední, rychlost otáčení byla naprosto úměrná velikosti, možná je i o něco rychlejší. Řekl bych že v nějakých horších větrných podmínkách člověk musí dávat bacha kde má bar kvůli přebrždění a pádu po odtokovce, prostě hodně rychle bar od sebe a hned se zase chytne. Grip baru je úplně hladký, ze začátku mě to připadalo trochu divný, ale nakonec jsem si zvyknul a vůbec mi to nevadilo. Trimování výkonu kita je přes 2 strapy +/-, fungovalo to v pořádku, jen při ubírání výkonu ten strap nešel hladce a tahal jsem celý hlavní lajny i se strapem. Možná to bylo tím, že to bylo ještě neochozený. Celkově jsem měl z Cronixe dobrý pocit, prostě jsem si to s Cronixem užil. Na vodě jsem se potkával v daný okamžik spíše s většími kity 12+ a dokonce tam jezdil i Filip Ševčík s 19kou Edgem. Myslím, že pro jezdce kolem 75kg by to mohl být 1kite na všechny větry, rozsah 7-15m/s. Ještě bych určitě rád vyzkoušel velikost 12m až bude k testu. Takže celkově dávám palec nahoru:-).

ivo.prokop@rb.cz

 cus luky. super recenze kitu !!! fs ma vzdy neco navic. ukaze se jestli to je cesta vpred. zejtra jedu na lux predpoved na mkb fronta tlaci vitr...snad tam bude Petr a  pujci mi ho, abych se tomu podival na zoubek...:-). co ty na to Petre :-) ?. prohybani profilu bude mit myslim obrovskej vliv, cimz se mega zvysi rozsah draku... uzivej egypt !.i.

kolcar@email.cz

A jak je to s váhou kitu a jeho lítáním v slabém větru, přece jen je tam těch udělátek co asi zvyšujou hmotnost docela dost. Zajímavé že na první nafukovačku tolik revolučních řešení, trochu mám obavy o životnost přechodů pevná-nafukovací spira a zadní vývaz když kite prdne při kiteloopu natvrdo do vody, to asi ukáže až čas. Tím nechci nové nápady odsuzovat, možná se to chytne a bude víc možností jak si kite vyladit.

Magazín

Proč se nebát landkitingu?

Připadá mi, že se všude mluví hlavně o kiteboardigu, snowkitingu a na trávu se nějak zapomíná. Není přitom důvod se landkitingu bát...

8

Nobile Zen Hydrofoil - jak ho složit

Krásnej návod na poskládání Nobile Hydrofoilu a ukázka toho, do jak malýho balíčku se dá při kite tripech během chvilky složit.

0

Bazar