POZOR: dáváme dárky k nákupu. Najdeš je ve svém košíku!

nový kite Peter Lynn Aero

37
+Napiš článek
 

​Posledních pár let jako by se se zavřenými komorovými race kity roztrhl pytel a teď se přidává i Peter Lynn s kitem Aero. Výrobce chválou nešetří a tvrdí, že se jedná o špičkový race kite, který ovšem svou stabilitou a jednoduchostí ovládání, je vhodný i pro běžné kitery. No není ti to povědomé? Podobně vychvaluje své kity i Flysurfer. Co je na této chvále pravdy se dozvíme asi až po prvních testech, ale podle chování draka na videích to vypadá velice slibně.

kite-Peter-Lynn-Aero-range.png

 

Velikosti a větrný rozsah

Vyrábět se má ve velikostech 7, 9, 11, 14, 17 a 20m2, což by mělo dostatečně pokrýt veškerý jezditelný vítr a váhové kategorie kromě dětí. Tomu napovídá i tabulka rozsahu větru pro běžného kitera (75 kg). Jednotlivé vekosti kitu jsou navíc individuálně vyvíjeny, a proto se některé jejich technické parametry liší. Kakžá velikost, by tak měla být vymazlena k dokonalosti.

Peter-Lynn-Aero-rozdily-velikosti.jpg

Peter-Lynn-Aero-wind-rage.png

Technické vychytávky a letové vlastnosti

Stejně jako u jiných race kitů i Peter Lynn Aero je vyrobeno s množstvím propracovaných technologií a konstrukčních řešení. Složitá vnitřní konstrukce kitu pro optimílní roznos sil a omezení počtu vyvazovacích šňůr v kombinaci s vysokým počtem komor a pro race kity typickou štíhlostí. To vše předurčuje tento kite pro velkou rychlost letu a výbornou stoupavost.

Peter-Lynn-Aero-inner-construction.jpg

Nesmí samozřejmě chybět ani strunové vyztužení štíhlé náběžné hrany pro zachování jejího tvaru i při vysoké rychlosti. Je tak dosažené větší stability a stoupavosti kitu.

Řekl bych, že se máme na co těšit. Sám se němůžu dočkat, až se mi Aero dostane do pracek a porovnám ho s Flysurfer Sonic2. Najde se někdo, kdo už si na Aero brousí zuby?

Tak ať to lítá... Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Naish team na hydrofoilech

Ani Naish team nezahálí za nejnovějšími trendy. Kai Lenny, Robby Naish a Kevin Langeree se prohání na foilech.

0

Flysurfer SOUL vs SONIC 2 - srovnání kitů

Našiel som toto video, koré ma zaujalo a ktoré by mohlo zaujať aj vás. Teda hlavne tých, ktorý rozmýšľajú či kúpiť nový SOUL, alebo SONIC 2

0

Bazar