AKTUÁLNĚ: Sleva snowkite vybavení až 70% na snowkite shopu.

nový kite Peter Lynn Aero

217
+Napiš článek
 

​Posledních pár let jako by se se zavřenými komorovými race kity roztrhl pytel a teď se přidává i Peter Lynn s kitem Aero. Výrobce chválou nešetří a tvrdí, že se jedná o špičkový race kite, který ovšem svou stabilitou a jednoduchostí ovládání, je vhodný i pro běžné kitery. No není ti to povědomé? Podobně vychvaluje své kity i Flysurfer. Co je na této chvále pravdy se dozvíme asi až po prvních testech, ale podle chování draka na videích to vypadá velice slibně.

kite-Peter-Lynn-Aero-range.png

 

Velikosti a větrný rozsah

Vyrábět se má ve velikostech 7, 9, 11, 14, 17 a 20m2, což by mělo dostatečně pokrýt veškerý jezditelný vítr a váhové kategorie kromě dětí. Tomu napovídá i tabulka rozsahu větru pro běžného kitera (75 kg). Jednotlivé vekosti kitu jsou navíc individuálně vyvíjeny, a proto se některé jejich technické parametry liší. Kakžá velikost, by tak měla být vymazlena k dokonalosti.

Peter-Lynn-Aero-rozdily-velikosti.jpg

Peter-Lynn-Aero-wind-rage.png

Technické vychytávky a letové vlastnosti

Stejně jako u jiných race kitů i Peter Lynn Aero je vyrobeno s množstvím propracovaných technologií a konstrukčních řešení. Složitá vnitřní konstrukce kitu pro optimílní roznos sil a omezení počtu vyvazovacích šňůr v kombinaci s vysokým počtem komor a pro race kity typickou štíhlostí. To vše předurčuje tento kite pro velkou rychlost letu a výbornou stoupavost.

Peter-Lynn-Aero-inner-construction.jpg

Nesmí samozřejmě chybět ani strunové vyztužení štíhlé náběžné hrany pro zachování jejího tvaru i při vysoké rychlosti. Je tak dosažené větší stability a stoupavosti kitu.

Řekl bych, že se máme na co těšit. Sám se němůžu dočkat, až se mi Aero dostane do pracek a porovnám ho s Flysurfer Sonic2. Najde se někdo, kdo už si na Aero brousí zuby?

Tak ať to lítá... Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Snowkiting - Alpy a kiteflying video

Alpy jsou trošku komplikované s předpovědí, ale mají potenciál na brutální snowkiting zážitek. Mrkněte na videjko, nebo přečtěte jestě článek plný sněhu.

6

Bazar