DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
 
Dárky najdeš ve svém košíku.

NAISH TORQUE 2 kite Control System - recenze

65
 

Nové ráhno od Naishe je plné větších či menších vylepšení, zásadní novinkou jsou zcela nové chickenloopy (oka). K baru dostanete rovnou tří různé!

Když jsem poprvé viděl nový kite bar NAISH TORQUE 2 na před-produkčních techsheetech nebudilo to ve mě úplně důvěru. Hlavní novinkou jsou samostatné chickenloopy, které se odstřelením kitu zcela oddělí od zbytku ráhna. Tohle už tu bylo u několika značek v minulosti a nikdy to nefungovalo ideálně. Nicméně Naish tuto myšlenku rozvinul a dotáhl na tolik že to opravdu dává smysl. Bar jsem důkladně otestoval jak na rybníku tak na alpském jezeře a i na moři v Řecku! Funguje to výborně a je to opravdu super! Odstřel je snadný a rychlý, zacvaknutí oka zpět zvládnete jednou rukou a klidně i pod vodou. Je to podobné jako zapnout pás v autě, prostě brnkačka…

 

 

Vyber si oko podle nálady…

 

NAISH TORQUE 2 kite Control System - micro loop


Micro Loop

Tohodle prcka jsem si fakt zamiloval! Ideální pro všechny disciplíny kde se nepotřebujete vyhákovat. Jezdím ho hlavně na foilu ale klidně ho vemu i na big air či freeride. Bar máte blíž u těla a přenos tahu tělo/kitu je pocitově mnohem přímější a přesnější. Navíc u tohoto loopu opravu nehrozí náhodné vyháknutí…

NAISH TORQUE 2 kite Control System - medium loop

Medium loop

Oko klasické velikosti na které jste zvyklí z ostatních barů. Vše funguje jak má, s tímto okem se můžete vyhákovat a zahakovat podle libosti. Chicken dick alis čůráček je opravdu pevný a zajistí oko velice stabilně v trapézu, takže je by se nemělo oko při odstřelu ztratit a utopit.
 

NAISH TORQUE 2 kite Control System - slider loop


Slider Loop

Karabinové oko pro surfařský slider trapézy. Trapéz s rope-sliderem nemám, takže jsem nomohl vyzkoušet. Ale bez pochyb bude fungovat dobře se všemi výhodami popsanými výše.

NAISH TORQUE 2 kite Control System - freestyle loop


Freestyle loop

Na závěr specialitka prodávaná samostatně. Toto je sen každého wakestylera! Oko jako kráva pro snadné zahakování a vyhakování. Bez čůráčka který při wakestyle pojezdu jen přěkáží. Utopení oka při wakestyle štípungu nehrozí, leash se cvakne k depower lině a zárověn k očku přímo na loopu (suicide mode).

 

 

 

 

 

Novými loopy spolu s odstřelovacím systéme novinky nekončí. Samozřejmostí je velmi dobře fungující rozmotávání středových line hned nad okem. Šňůry skrz ráhno jsou obalené PU plastem, je tak zajištěna delší životnost a hlavně to neodírá prsty. Všechen hardware nad ráhnem (zásek, rozdělovač nosných line) je výrazně odlehčen. Šňůry jsou o dost tenčí a nově o délce 22m + 2m nástavce.

Nový Naish TORQUE 2 bar mě velice příjemně překvapil, je to malá revoluce a krok správným směrem. Zatím je ráhno k dispozici standartně jak jsme u Naishe zvyklí ve dvou velikostech 45-50cm a 40-45cm v obou případech s délkou lajn 22+2m. Na podzim nejspíš přibyde i pětišňůrové verze pro c-kite Torch.

Ahoj u vody!
Míra
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

PDK - start nafukovacího draka na mělké vodě

V úvodu jsme si vysvětlili, proč je potřeba umět s drakem i pokročilejší techniky. Dnes se podíváme na samostatné startování nafukovačky na mělké vodě.

0

Jaký je kite Naish Pivot S26

Chceš si pořídit kite Naish Pivot, ale nevíš, jaké má letové vlastnosti a proč mít právě tento kite?

0

Bazar