KORONAVIRUS: Prodejna OTEVŘENA + stále posíláme ZDARMA objednávky od 500 Kč.

Dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

COVID a KITE v ČR?

801
 

Tak se stalo to, co bylo asi nevyhnutelné, v Třeboni policie rozpustila nedělní kite seanci…

Situace si o to popravdě úplně říkala - víkend, teplo, slunečno a k tomu pěkný JV vítr, který byl navíc nahlášen jen v jižních Čechách. Takže dorazilo i pár přespolních a u vody bylo dost plno. Kite spot je krásně vidět z hlavní silnice a vede přes něj frekventovaná vycházková stezka.

Už ve 12h to na břehu vypadalo na dnešní dobu příliš divoce (cca 15 aut všude po louce) a cca 10kitů na vodě. V 13h bylo po všem! Policie se zachovala velkoryse, prý musí konat a že přijedou za hodinu a kdo tu bude, může čekat pokutu v rozsahu 10 až 100 tis. S kitováním jako takový neměli problém, ale vadí jím shromažďování lidí a také to, co se u nás na spotu řešilo již několikrát – stání aut v zeleni (jsme v chráněné krajinné oblasti).

Já to znám vše jen zprostředkovaně – jezdil jsem o 400m jinde sám z malé pláže, na kterou jsem došel pěšky. A kitoval jsme v klidu a v pohodě celé odpoledne… 

Co si z toho vzít?

Pokud myslíte, že je v současné době vůbec rozumné jezdit na kitu, tak se snažte jezdit tak, aby nedocházelo k shlukování osob, ideálně si najděte vlastí plážičku a dbejte na to, abyste samozřejmě neporušovali jiné předpisy. Kiteboarding sám o sobě prý nevadí – je to prohlášení jednoho policisty, nemusí to tak být vždy a všude! Bohužel kiteboarding je na vodě nepřehlédnutelný, působí to jako velká a dost nadbytečná rekreace. Těžko někomu vysvětlíte, že je vlastně to samé, jako vyrazit se projet na kole.

Co si o to myslíte vy? Je vůbec vhodné jezdit teď na kitu? Konzultoval jste to někdo s orgány státní správy? Máte někdo nějakou podobnou aktuální zkušenost s policii na spotu?

Hodně zdraví všem!

Míra

PS: autor článku má pracovní smlouvu jejíž náplní je testování a propagace kiteboarding vybavení, kiteboarding je pro něj součástí pracovní činnosti.

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

COVID a KITE v ČR?

Je moc fajn,žes' napsal,jak se věci mají.Ještě by to chtělo vyjádření přímého účastníka kitesesion.Holt je to už masový sport,nebo spíš stlačený na omezená místa pro vlez na vodu na vhodných vodních plochách.Poláci např. mají úplný zákaz vstupu na pláže.Vidím v současnosti výhodu kiteHF(menší nároky na vítr=míň TTkiterů) a ještě víc Wingfoil,kdy si můžu vlézt do vody,kde to s kitem nelze.Sakra,už se mi stýská po Gočkách(PL).

Shop

Magazín

Rescue s novým Flysurferem Sonic

Na internetu je plno videí a recenzí o novém Flysurferu Sonic, ale zatím jsem ještě neviděl rescue s tímto kitem, tak jsem to zkusil...

0

Jak s kitem zvládnout silný vítr

Kiting v hraničních podmínkách ať už záměrný nebo nechtěný je velmi nebezpečný. Pojďme se podívat, jak se se silným větrem co nejlépe poprat.

1

Bazar