AKCE: speciální nakopávací vázka na snowboard SLEVA až 30%.

Flysurfer Peak3 instalace Reef line

162
+Napiš článek
 

Systém Reef line je u Flysurferu novinkou a má podobně jako FDS systém zjednodušit restarty draka po odstřelu a současně zamezit zamotání šňůr. Pro single skin, který má jinou konstrukci než uzavřená komora byl tedy vyvinut nový systém odstřelu. Jak ale tento systém na draka přidělat?

 

Instalace Peak3 Reef line

Napřed se podíváme, jak má být celý systém sestaven a potom si ukážeme jednotlivé kroky instalace. Celé navázání trvá asi 20 min a silně doporučuji navázání dělat venku na dostatečně velkém prostoru pro roztažení šňůr.

Flysurfer-Peak-3-reef-line-set.jpg Flysurfer-Peak-3-reef-line-manual

Flysurfer-Peak-3-reef-line-roztazene-snury Flysurfer-Peak-3-reef-line-

Reef line se skládá z navazovací šňůry která je navázána na vrchlík draka (příčné stahovací šňůry ve vrchlíku) pomocí trhacího článku. Ta se připojí na bezpečnostní šňůru, která u každého draka je, jen se převáže z přední šňůry na červenou navazovací. V tomto spoji je také umístěn kroužek kterým prochází jedna z předních šňůr. Dále už pak bezpečnostní šňůra procházi barem stejně jako u klasického 4 line systému.

 

1. Prvním krokem je odvázání příčných stahovacích šňůr z kroužku umístěného na středu náběžné hrany. Šňůry jsou tam navázány na trhací článek, ze kterého se sundají, článek se odváže z kroužku, šňůry se kroužkem provlečou a poté navážou na trhací článek.

Flysurfer-Peak-3-reef-line-nabezna-hrana Flysurfer-Peak-3-reef-line

Flysurfer-Peak-3-reef-line-krok-1

2. Následně musíme odvázat stávající bezpečnostní šňůru od přední šňůry. Začneme vyvlečením kroužku, na který se cvaká leash. Následně šnůru vytáhneme skrz bar a trimm a celou ji protáhneme liščí smyčkou u navázání na přední šňůru. Tím šňůru odvážeme.

Flysurfer-Peak3-Reef-line-system-odvazani-snury.jpg

 

3. Dalším krokem je spojení spojovací šňůry s odvázanou bezpečnostní šňůrou a navázání kroužku. Je nutné postupovat přesně podle obrázků, aby kroužek byl ve správné pozici pro snadný průchod přední šňůry při ostřelení draka!

Flysurfer-kite-Speed5-FDS-system-navazani-krouzku.jpg
 

4. Pravou přední šňůzu odvážeme od draka a provlečeme kroužkem směrem od baru a zpět navážeme na draka.

 

Flysurfer-Peak-3-reef-line-front-line-skrz-krouzek.jpg

 

5. Aby vše správně fungovalo, musíme upravit odvázanou bezpečnostní šňůru. Osmičkový uzel by měl být ve správné vzdálenosti (podle velikosti draka) od konce šňůry (strana u baru).

Flysurfer-Peak-3-reef-line-zasekavaci-uzel.jpg
 

6. V posledním kroku už jen musíme upravenou bezpečnostní šňůru protáhnout skrz kovový článek  nebo kroužek na trimu, skrz bar a následně chickenloopem. Návážeme kroužek a kite je připraven k použití.

Flysurfer-kite-Speed5-FDS-system-vraceni-bezpecnostni-snury.jpg

Flysurfer-Peak-3-reef-line-koncovy-krouzek
 

A tady ještě celá instalace na videu:

 

Co ostřílení flysurferisti? Který bezpečností systém komu sedí nejvíc? Myslím, že na freeride a do školy tohle může být super.

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Coming soon - kite NAISH TRIAD

Přichází zcela nový kite od NAISH KITEBOARDING, prý ideální volba pro 99% kiterů! Zjisti více a nebo rovnou jednoho vyhraj!

0

Bazar