Posíláme ZDARMA objednávky nad 500 Kč.

...a dáváme dárky (trapéz, cvičný kite, měřák větru...) k nákupu nad 3.000 Kč. Najdeš je ve svém košíku !

PDK - ostrý start nafukovacího draka

205
 

Je tu další pokročilá technika ze série PDK (pokročilé dovednosti v kitingu). Tentokrát pro ostřílené kitery. 

Minule jsme si ukázali techniku na samostatné přistání nafukovačky ve slabém větru. Dnes se mrkneme na trochu náročnější techniku pro ostřílené kitery a to sice „hot launch“ nebo taky ostrý start. S rostoucí sílou větru je sice tato technika jednodušší na provedení, ale o to divočejší a nebezpečnější. Rozhodně není vhodná na start přebušeného draka. První pokusy se nejlíp trénují ve středně silném větru a s menším drakem, než běžně v daném větru jezdíš. Určitě si na trénování nech dostatek prostoru a to zejména směrem po větru. Tento způsob startu zvol vždy až tehdy, kdy není možné nastartovat draka jiným bezpečnějším způsobem.
 

Postup:

Draka si normálně nastrojíš a jak leží na zemi, pootočíš ho tak, aby se do ucha začal trochu nabírat vítr. Drak ale musí zůstat bezpečně sedět na zemi. Potom si jdeš pro bar, zahákneš se a jdeš od draka směrem šikmo proti větru víc než 45°, takže drak leží skoro v powerzóně. Potom napneš šňůry a do ruky si vezmeš řídící šňůru vedoucí na ucho blíž k tobě. Krokem dozadu se napne šňůra vedoucí na vzdálenější ucho, které nabere vítr a drak se začne stáčet do větru. V tu chvíli je potřeba zatáhnout na nachystanou šňůru, aby se drak nedřel bánem po zemi a začal se co nejrychleji otáčet. Po přetočení už stačí jen chytit bar, povolit kam až to jde pro upuštění výkonu a směřovat draka přímo do kraje okna. Je potřeba počítat s prudkým záběrem a prakticky vždy se za drakem trochu proběhneš. A to je všechno… Tenhle způsob startu je trochu prasáckej, ale určitě ho hojně využiješ na trávě nebo i sněhu, když nemáš asistenta ani možnost startu o pevný bod.
 


Pokud si nevěříš a chceš pokročilé techniky naučit pod dohledem někoho zkušeného, přihlas se na kurz, kde ti všechno ukážou a dohlídnou na tebe při prvních pokusech. V případě zájmu o takový kurz mě kontaktuj.

Napadá tě nějaké další téma, které tě zajímá a chceš vysvětlit postup? Napiš do komentářů nebo mě kontaktuj. Pokusím se napsat článek/návod i na tvé téma :-)

Čau, Leguán

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

V diskuzi není žádný komentář, buď první!

Shop

Magazín

Bazar