AKCE: speciální nakopávací vázka na snowboard SLEVA až 30%.

Holka a kite?

454
+Napiš článek
 

Dneska jsem měla přemýšlivou a rozhodla se napsat opět jednu deníčkovku.. holka, kite, proč do toho jít, nejít, naučím se to, je to těžký, budu na to mít čas, jak je to finančně náročný ??  To jsou otázky holek co potkávám ať už v práci, kdy nad vlasama řešíme, co dělám ve volným čase, nebo když mě vidí na pláži prohánět svoji lásku nad hlavou.

Já sama začala před 7 roky na popud reportáže z TV ještě asi 2roky předtím, kdy se na kiting pohlíželo jako na UFO a teprve se dostávalo do povědomí lidiček. Jako čerstvá mamka na mateřský jsem měla spoustu času hledat nějaké info na netu co a jak. Namísto řešení hovínek, focení prázdnejch misek svý ratolestí a postovat na FB…. třeštila jsem oči nad cenovkou a bolela mě hlava, jak jsem vymýšlela, jak se k TOMU dostat. Kámoši v blízkém okolí žádní…co teď. Šla jsem možností kurzu - zjistím vo co go, třeba se i s někým blíž seznámím a uvidím.
 

Kaca-a-kite-po-prve-na-vode-Hel.jpg


Prošla jsem si 3 kurzy pokaždé u jiné školy. Jednou jen powerkite (na louce), podruhý snowkite (překvapivě na sněhu) a pak jsem šla do Kiteboardingu (voda v zahraničí). Jooo byla sranda. Jedinej můj sport do té doby předtím bylo možná tak lovit nový lodičky a nejnovejší model Guessky značky fejk. Moji instruktoři se u mě měnili, pomáhali, radili. Doporučili mi i moji první výbavu. Ani nechci vidět jejich věčně protočený oči k nebesům se slovy: Bože proč já. Kluci, všem vám za to pokaždé děkuju v duchu, že jste to nevzdávali :-) Trvalo mi to, nadávala jsem si, ale já tak moc chtěla dělat NĚCO, co nedělal každej. Lítat k obloze a prostě jezdit i kdyby jen jak šalina z bodu A do bodu B.
 

Kaca-a-kite-s-bandou-na-plazi.jpg


Mezitím jsem poznávala kluky a stávali se z nás parťáci i kamarádi se stejným zájmem a touhou lovit vítr, učit se stále a pořád nové tiky teda triky. Tiky máme jen při záchvěvu každé větvičky, když ji pošimrá vítr. Holek bylo sotva pár. Po roce svého ježdění, jsem dostala příležitost dělat instruktorku, sice jsem se na poprvý hrozně vysmála, že tele s mlíkem na bradě by mělo někoho učit, nicméně byla to opět skvělá příležitost, jak být nablízku výbavě a hlavně dál poznávat nové tváře, vyměňovat zkušenosti a dohadovat se, kdo TO má lepší. A taky jsem měla obrovskou výhodu, že jsem mohla testovat různé typy a velikosti draků i podvozků, dostat se na zajímavý místa...
 

Kaca-a-kite-landkiting.jpg


Během toho co jsem učila, jsem i naverbovala pár úžasných žen, který i doufám kvůli mně propadly tomuhle sportu, se kterými jsem řešila jejich držkopády i úspěchy a pokroky. Teď už se jen těším, jak s nimi vymyslím společnej pojezd.
 

Kaca-a-kite-snowkite-kurz.jpg


Každý odvětví kitingu má svý. Sníh, kdy jezdíš téměř kde chceš, papkáš ledovej sníh, sypeš z gatí kostky ledu a pištíš, že je ti hrozná zima a musíš jít někdy i kus od auta. Land prostě bolí, ale o to víc se snažíš eliminovat blbosti, páč už nechceš nosem rýt tu hroznou trávu a prát věčně zelený kolena. Voda…moje nejmilejší ač do začátku nejtěžší. Ujedeš k moři, kde se jen jako prasátko negriluješ na pláži, ale užíváš si pocit svobody, kdy seš na vodě jen ty a Tvoje myšlenky, navzájem se na sebe culíte s ostatníma a máváte si jak blázni. Někdy jen jezdíš stejnou stopu, hecujete se. Skělá aktivní dovča!
 

Kaca-a-kite-na-vode-uz-jako-doma.jpg


Jako holka můžu určitě říct, že kluci jsou véélmi ochotní tě vzít někam na trip, ochotně ti pomůžou nést část výbavy, či naučí  pár novejch věcí, pokud vidí tvůj upřímný zájem a nadšení pro tento sport a můžete společně sdílet, že ten debilní vítr dnes byl fakt na prd, že ten pidi skok byl táááákhle vysokej. Večery při táboráku na pláži či s vínkem pěkně v nějaký chatce... prostě co chceš.
 

Kaca-a-kite-naloz-na-lyzich.jpg


Dneska už je i těch holek víc, víc škol, víc info, víc možností i mnohem víc kiterů a už míň místa na pláži, když se sejde parta závisláků a slušná předpověd. Ale je to prostě užasný a milion možností. Z prcka mi vyrostl mezitím 8mi letej chlap a už v jeho pěti popojížděl s pidi kajtíkem na lyžích, takže věřím, že i jeho to jednou chytne na plno.
 

Kaca-a-kite-s-prckem-na-snehu.jpg


Tím chci jen říct, že výmluvy si umí najít každej, ale jít si za svými sny je jěště lepší :-)

Zdarec palec, Zkus Hádat
 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Shop

Magazín

Coming soon - kite NAISH TRIAD

Přichází zcela nový kite od NAISH KITEBOARDING, prý ideální volba pro 99% kiterů! Zjisti více a nebo rovnou jednoho vyhraj!

0

Bazar