FLYSURFER TÝDEN: 17% SLEVA pro registrované! (sleva 15%+2% platí do 1.6.2023)

DÁRKY K NÁKUPU nad 500 Kč:  trapézy, pončo, cvičný kite,
kšiltovky, kite voňky do auta a doprava ZDARMA
.
Dárky najdeš ve svém košíku.

výsledky a průběh MČR v landkitingu 2015

14
 

 

Jak jsme cestovali:

Byl to náhradní termín závodů, protože minule nám nepřál vítr a tak se závody neodjely. Tentokrát, to ale bylo jiný kafe. Vítr byl už od rána poměrně silný a během dne ještě zesiloval. Ale jak to všechno začalo...

Banda z Brna + Jindřich jsme se domluvili na srazu brzo ráno, aby se stíhala registrace v 9h.

Dopadlo to ale tak, že se nás sešla ani ne polovina. Někomu onemocnělo dítě, jinýho zas něco bolelo a ten zbytek byl po pár hodinách spánku po flánu. Samozřejmě jsem patřil mezi ně (protože mám 2 kamárády Martina a Martina co mě vytáhli na "jedno" sváteční) a zaspal jsem. Naštěstí mě zachránil Jeseter, který mě vytáhl z postele mobilem a oznamuje, že mu ujel vlak a nepojede s náma. Což je pech, protože okolo téhle osoby není nikdy nuda a taky mi přislíbil zapůjčení malýho draka do závodu.

Po chvíli volám Dejvovi, že už vyrážím z domu a že ho v Brně naberem, jak bylo domluvený. Dejv ale taky spal a podle hlasu je mi jasný, že teprv leze z peřin :-D

U baráku na něj ještě chvíli čekáme a vyrážíme na místo hromadného srazu, kde jsme před 15 min už měli bejt. Tam už na nás čeká Tomáš s velkým autem, kterej moc nechápe, že tam mělo bejt 7 lidí a přijeli jsme jen my 2 a eště pozdě :-D Čas kvapí, tak hned vyrážíme. Po chvíli nás napadá, že na závody jedou i Jihlaváci a že by jsme je mohli do auta nabrat, když máme tolik volných míst. Volám Zikymu, ten volá nemocnýmu Mírovi, kterej vlastně ani nechtěl jet, ale že když nebude muset řídit tak pojede aspoň na čumendu, posílá mi adresu v sms a za vchvíli už se všichni skládáme do auta.

V tom se Ziky zhrozí a zjišťuje že doma nechal prkno a vrátit se pro něj už nestíháme. Míra zachraňuje situaci, že on má doma prkna 2 :-D Do auta se nám nachomejtla i nenápadná prej zdravotní sestřička. Asi se starala o nemocnýho Míru nebo co... S Dejvem jsme cestou docela vystřizlivěli, ale úplně dobře mi zrovna nebylo.

Na smeťáku je už z dálky vidět poletující kite a navádí nás, kam máme jet. Lezem z auta, převlíkáme se do špivavých a smradlavých hader, pod který nám zalízá všudypřítomná zima a vítr.

MCR v landkitingu 2015 - základna

 

Průběh závodů:

Současně s náma přichází na plac i organizátoři, tak se hned zapisujeme na startovní listinu (zapisuje se i Míra hnanej antibiotikama :-D) a fasujeme dresy. No nic, jdeme jezdit nebo zmrznem... Chvíli to zkouším s 15m duchnou, ale brutální kopance ve větru mi dávají jasně na jevo, že s tímhle do závodu nemůžu a vítr navíc postupně zesiluje. Závodníků na place přibývá a start první rozjížďky je vyhlášen za 20 min. Rychle parkuju duchnu, ale co teď? Ptám se po známých jestli někdo nemá nějakou 6 - 10m na půjčení, ale všechno už je udaný, když v tom mě Lafoun do ruk vrazí pytel s drakem 7m (značky, která ani nevím že existuje) a bar a že je to novej drak a musím si ho navázat.

Hlásí se 5 minut do startu a já poprvé zvedám draka do luftu, zkouším jestli to umí zatáčet a mašíruju na start. Je odstartováno a hned na startu se zamotávám se Zikym, rychlo rozplétáme draky a vyrážíme půl kolečka za ostatníma. S cizím drakem se v poryvech trochu trápím a ne vždy mě úplně poslouchá a tak su věčně s někým zamotanej, nebo mě drak opleskává o studenou trávu, což si obecenstvo užívá a občas padají vtipné poznámky :-D V závodě se ale netrápím sám, protože vítr hodně kolísá, nárazy větru a turbulence dělají s drakama pekla a někteří s kitama nad 10m jsou chvílema pořádně překulení a nekontrolovaně poletují vzduchem.

MCR v landkitingu 2015 – vyvýlenej Leguán


Odjely se 4 x 7 min rozjížďky prknařů a následují bugynáři.

Na závod bugyn se krásně kouká. Jedou se malé rychlé kity kolem 3 - 4m velikostí, takže je závod na malém okruhu 3 bójek dost agresivní. Tráva kolem bójek je slušně vysmykovaná a k vidění bylo třeba i za jízdy upadnuté kolo.

MCR v landkitingu 2015 – bugyny jely tvrdě, že i hlína lítala alt= MCR v landkitingu 2015 – upadený kolo

Po závodech je volná zábava a možnost otestovat pár draků. Většina prknařů už ale klepe kosu a nikomu se na studeno v hodně nárazovým větru nechce moc jezdit...

Po nějaké hodince se vyhlašují výsledky. K vlastnímu údivu (protože jsem se v každé rozjížďce min 1x zamotal a někde slušně vyválel) jdu na bednu s druhým místem a Míra s pochybným antibiotickým dopingem bere místo 1. Na 3. místě nás doplňuje Ziky. Dostáváme diplomy, medajile, hodnotné ceny od sponzorů a nějakou zavařenou mňamku od Zuzifka :-)

MCR v landkitingu 2015 – vyhlášení ATB

 

Následuje vyhlášení Bugyn, kde se na bedně objevují známé tváře Yenkeeho, Lafouna a Petra Čuby.

MCR v landkitingu 2015 – vyhlášení bugyn alt=

Závod se povedl nad míru dobře, jen by se na místě hodil vytápěnej stan, kam by se dalo na chvíli schovat před zimou :) Každopádně velký díky organizátorům, sponzorům a Lafounovi, kterej mi půjčil na závod draka. :-)

 

Výsledky:

katgorie ATB: 

3. Tomáš "Ziky" Zikmund

2. Václav "Leguán" Hrabovský

1. Míra Holub

 

kategorie buggy:

3. Radek Čuba

2. Martin "Lafoun" Lafek

1. Petr "Yenkee" Petráš

 

A na závěr ještě nějaký ty pohyblivý obrázky od Srny :-)
 

 

Ohodnoť článek:Diskuze k článku

Magazín

Bazar